Espadon Szczecin. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Szczecinianie wygrali na wyjeździe z Treflem Gdańsk 3:1 w ósmej kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Gdańszczanie prowadzeni przez byłego trenera reprezentacji Polski Włocha Andreę Anastasiego byli zdecydowanym faworytem piątkowego pojedynku. Ku zdziwieniu kibiców w hali Ergo Arena, szczecinianie wygrali pierwszego seta do 21. W drugiej partii ekipa trenera Michała Gogola prowadziła, ale pogubiła się w końcówce i przegrała do 22. Trzecią odsłonę Espadon pewnie wygrał do 18 i nie zwolnił tempa w kolejnym secie. Po emocjonującej walce szczecinianie pokonali Trefla w czwartej partii do 25 i zwyciężyli 3:1.

Do sukcesu nad morzem poprowadził atakujący Espadonu Bartłomiej Kluth, który zdobył 27 punktów w piątkowym starciu. Po wygranej w Gdańsku zespół trenera Michała Gogola awansował na szóste miejsce w tabeli rozgrywek.

W kolejnym meczu Plus Ligi siatkarze Espadonu 13 listopada w Szczecinie zmierzą się z Dafi Społem Kielce.

Trefl Gdańsk - Espadon Szczecin 1:3 (21:25, 25:22, 18:25, 25:27)

Trefl: Nowakowski, Grzyb, Sanders, Ferens, Jakubiszak, Schulz, Niemiec, McDonnell, Szalpuk, Olenderek (libero), Mika, Majcherski (libero), Kozłowski, Gunter.

Espadon: Gałązka, Kluth, Duff, T. Kowalski, Kacperkiewicz, Malinowski, Jaskuła (libero), Murek (libero), Ruciak, Wika, Tervaportti, Gawryszewski, Mihułka (libero), Menzel.

MVP: Bartłomiej Kluth (Espadon).