Siatkarze Espadonu nadal bez zwycięstwa w tym roku w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Szczecinianie przegrali w sobotę na wyjeździe z GKS-em Katowice 1:3.
To siódma z rzędu porażka drużyny trenera Michała Gogola w Plus Lidze. Sobotnie spotkanie w Szopienicach lepiej rozpoczęli zawodnicy Espadonu, którzy wygrali pierwszego seta do 22. Popularna Gieksa szybko doprowadziła do remisu wygrywając drugą partię do 14. Najbardziej zacięta była trzecia odsłona zakończona sukcesem katowiczan do 23. W ostatnim secie dominowali już wyraźnie gracze trenera Piotra Gruszki, którzy pokonali szczecinian do 18 i zasłużenie zdobyli trzy punkty.

Po sobotniej porażce Espadon zajmuje 11 miejsce w tabeli Plus Ligi. W kolejnym ligowym pojedynku siatkarze Espadonu za tydzień w Szczecinie spotkają się z MKS-em Będzin.

GKS Katowice - Espadon Szczecin 3:1 (22:25, 25:14, 25:23, 25:18)

GKS Katowice: Komenda, Quiroga, Kohut, Kapelus, Pietraszko, Butryn, Stańczak (libero) oraz Mariański (libero), Stelmach.

Espadon Szczecin: Gawryszewski, Tervaportti, Ruciak, Duff, Malinowski, Wika, Mihułka (libero) oraz Jaskuła (libero), Gałązka, Kowalski, Menzel.

MVP: Marcin Komenda (GKS Katowice).