Jeszcze w niedzielę zbierze się Komisja Ligi, by wydać decyzję w sprawie tego meczu. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Obradująca w trybie pilnym Komisja Ligi podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu 37. kolejki piłkarskiej ekstraklasy, pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa, jako walkower dla drużyny gości.
Władze poznańskiego klubu zadeklarowały, że nie będą odwoływały się od tej decyzji. Tym samym Legia z dorobkiem 70 punktów wywalczyła trzeci z rzędu, a trzynasty w historii tytuł mistrza Polski.

Warszawski zespół zagra w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Lech zgromadził 60 punktów, zajął trzecie miejsce i wystąpi w eliminacjach Ligi Europy.

Spotkanie Lech-Legia zostało przerwane w 76. minucie, po tym jak pseudokibice Lecha obrzucili murawę przedmiotami i wyłamali płot oddzielający boisko od trybun.

Spotkanie nie zostało dokończone. W momencie przerwania gry, Legia prowadziła 2:0 (1:0) po golach Domagoja Antolicia w 9. minucie i Michała Kucharczyka w 69. minucie.