Arka Gdynia zdobyła piłkarski Superpuchar Polski. "Żółto-niebiescy" pokonali w stolicy gospodarza spotkania, mistrza i triumfatora Pucharu Polski Legię Warszawa 3:2.
Warszawianie wyszli na prowadzenie w 2. minucie po samobójczym trafieniu Andrija Bogdanowa. W 19. minucie wyrównał Luca Zarandia. Legia ponownie prowadziła od 30. minucie po bramce Chrisa Philippsa. Na 2:2 w 38. minucie trafił Bogdanow,a decydującego gola w trzeciej doliczonej minucie do pierwszej połowy strzelił Michał Janota.

Arka wywalczyła Superpuchar po raz drugi z rzędu i zarazem drugi w historii. Legioniści sięgali po to trofeum czterokrotnie, ale ostatnio w 2008 roku. Walczyli o nie w 2012 roku i rokrocznie od 2014 roku - za każdym razem przegrywali.

Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:3 (2:3)
1:0 Bohdanov 2' sam.
1:1 Zarandia 19'
2:1 Philipps 30'
2:2 Bohdanov 38'
2:3 Janota 45+2'

Legia: Malarz - Remy, Astiz, Wieteska - Vesović (46.Hlousek), Mączyński (57.Cafu), Philipps, Szymański (81.Nagy), Kucharczyk - Radović (57.Carlitos), Kante (73.Hamalainen)

Arka: Steinbors - Zbozień, Marić (60. Maghoma), Helstrup Jensen, Marciniak - Bohdanov, Nalepa, Janota (71.Siemaszko) - Zarandia (88.Socha), Kolev, Cvijanovic (46. Danielak)

Żółte kartki: Kante, Vesović, Szymański,Wieteska (Legia) - Marić, Nalepa (Arka)