Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w inauguracyjnym konkursie 68. Turnieju Czterech Skoczni. źródło: https://www.facebook.com/PolskiZwiazekNarciarski/Archiwum
Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w inauguracyjnym konkursie 68. Turnieju Czterech Skoczni w skokach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie.
Zawody są zaliczane do Pucharu Świata. Zwyciężył Japończyk Ryoyu Kobayashi przed Niemcem Karlem Geigerem.

Oprócz Kubackiego, w drugiej serii wystąpiło czterech innych "Biało-Czerwonych". Piąty był Piotr Żyła, 19. - Kamil Stoch, 28. - Maciej Kot i 30. - Stefan Hula.

Za nieprzepisowy kombinezon został zdyskwalifikowany Jakub Wolny.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostaje młodszy z braci Kobayashi, który ma 113 punktów przewagi nad Geigerem. Trzecie miejsce zajmuje 4. w Oberstdorfie Austriak Stefan Kraft (419 pkt). Stoch - 5. (287 pkt), Kubacki - 11. (204 pkt), Żyła - 17. (133 pkt), Kot - 33. (33 pkt), Hula - 34. (28 pkt), Wolny - 38. (22 pkt), a Murańka - 53. (4 pkt).

Następny konkurs - 1 stycznia w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje.