Piłkarze Pogoni lepsi od piątej drużyny austriackiej Bundesligi. Szczecinianie pokonali Sturm Graz 2:1 w sparingowym meczu rozegranym w Belek.
Portowcy do przerwy prowadzili 2:0. Pierwszą bramkę w 27 minucie z rzutu karnego strzelił Srdan Spiridonović. Drugiego gola w 36 min. można zapisać na konto bramkarza Sturmu, który wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu z rzutu wolnego obrońcy Dumy Pomorza Huberta Matyni. Honorowego gola dla zespołu z Grazu w 77 minucie z rzutu karnego strzelił były zawodnik Jagiellonii Białystok, Albańczyk Bekim Balaj.

Zespół z Austrii nie był dla nas groźnym rywalem - mówił po spotkaniu dla portalu pogońsportnet.pl obrońca Pogoni, Hubert Matynia.

- Sturm Graz jakby nie zagroził nam zbytnio przy bramce. Dobrze ustawialiśmy się w defensywie, kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Fajnie, że strzeliliśmy dwie bramki, to na pewno cieszy - mówi Matynia.

Dla ekipy trenera Kosty Runjaića był to trzeci i zarazem ostatni mecz kontrolny podczas zgrupowania w Turcji. Bilans sparingowych gier Pogoni to dwa zwycięstwa i remis.

Po powrocie we wtorek do Szczecina portowcy w towarzyskim meczu 1 lutego zmierzą się z liderem 1 ligi Wartą Poznań. Tegoroczne występy w ekstraklasie piłkarze Pogoni Szczecin rozpoczną 9 lutego od wyjazdowego spotkania z Wisłą Płock.

Pogoń Szczecin – Sturm Graz 2:1 (2:0)

1:0 Srdan Spiridonović 27’, karny
2:0 Jorg Siebenhandl 37’, samobójcza
2:1 Bekim Balaj 77', karny

Pogoń Szczecin: Dante Stipica (68’ Dariusz Krzysztofek) – Jakub Bartkowski (70’ Kryspin Szcześniak), Benedikt Zech (70’ Filip Balcewicz), Igor Łasicki (46’ Mariusz Malec), Hubert Matynia (70’ Michał Kwiecień) – David Stec (46’ Ricardo Nunes), Tomas Podstawski (70’ Kacper Smoliński), Damian Dąbrowski (70’ Andre Fomitschow), Srdan Spiridonović (70’ Adam Frączczak), Sebastian Kowalczyk (46’ Marcin Listkowski) – Michalis Manias (60’ Soufian Benyamina).

Sturm Graz (wyjściowy): Jorg Siebenhandl - Anastasios Avlonitis, Bekim Balaj, Otari Kiteishvili, Philipp Huspek, Tobias Koch, Stefan Hierlander, Ivan Ljubic, Ivan Ljubić, Niklas Geyrhofer, Winfred Amoah, Dardan Shabanhaxhaj