Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Piłkarze Pogoni Szczecin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Piłkarze Pogoni Szczecin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Piłkarze Pogoni powracają dziś do rozgrywek o mistrzostwo Polski. Szczecinianie w swoim pierwszym tegorocznym meczu ekstraklasy zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Płock.
W przerwie zimowej do kadry portowców dołączył były reprezentant młodzieżowych reprezentacji Polski i Szwecji Paweł Cibicki, który może dziś zadebiutować w granatowo-bordowych barwach. Ekipę trenera Kosty Runjaića opuścili natomiast najskuteczniejszy zawodnik Pogoni Adam Buksa i Hiszpan Iker Guarrotxenna. Z nafciarzami portowcy przegrali w sierpniu na swoim stadionie 1:2. Pomocnik Pogoni Damian Dabrowski przyznaje, że w Płocku nigdy nie gra się łatwo, ale liczy na udany rewanż i korzystny wynik dzisiejszego meczu.

- To jest trudny teren, jest to specyficzne boisko do gry, ale my wiemy czego się spodziewać. Wiemy z kim gramy, wiemy o której godzinie gramy.i wiemy gdzie gramy dlatego jesteśmy na ten mecz przygotowani. Chcemy dobrze wystartować pozytywnym wynikiem. Wszystko w naszych nogach i głowach, bo jeżeli my będziemy robić to co do nas należy na boisku i będziemy robić to dobrze, to wierzymy, że to wystarczy nam do tego, żeby korzystny rezultat osiągnąć.

Niedzielne spotkanie piłkarzy Wisły z Pogonią Szczecin rozpocznie się o godzinie 12.30 na stadionie imienia Kazimierza Górskiego w Płocku.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty