To ósmy w historii polickiego klubu Puchar Polski zdobyty przez siatkarki Chemika. źródło: https://www.facebook.com/kpschemikpolice/
Siatkarki Grupa Azoty Chemik Police zdobyły Puchar Polski. Broniące trofeum policzanki w finałowym meczu w Nysie pokonały Developres SkyRes Rzeszów 3:2.
Pierwszą partię ekipa tureckiego trenera Ferhata Akbasa przegrała do 21. Drugiego seta Chemik wygrał do 20 i był remis. W trzeciej odsłonie lepsze do 19 były rzeszowianki, które objęły prowadzenie w finale 2:1.

Czwartego seta chemiczki rozstrzygnęły na swoją korzyść do 23 i o losach finałowej rywalizacji musiał zadecydować tie-break.

Po emocjonującej walce ostatniego seta wygrały siatkarki Chemika do 13, a decydujący punkt o zwycięstwie zdobyła Natalia Mędrzyk.

Szczęśliwa ze zwycięstwa była przyjmująca Grupa Azoty Chemik Police, Martyna Grajber.

- Całe spotkanie było bardzo wyrównane, brawa dla dziewczyn z Rzeszowa, bo postawiły poprzeczkę bardzo wysoko. Zadecydowały niuanse. Mam wrażenie, że wygrała nasza zespołowość, dobry feeling, to, że ufamy jedna drugiej, że pomagamy sobie w trudnych momentach, a było ich bardzo dużo. Myślę, że takie spotkania to najlepsza wizytówka naszej ligi - oceniła.

To ósmy w historii polickiego klubu Puchar Polski zdobyty przez siatkarki Grupa Azoty Chemik Police.

Zadowolona z gry zespołu Paulina Maj-Erwardt - Grupa Azoty Chemik Police
Szczęśliwa ze zwycięstwa była przyjmująca Chemika, Martyna Grajber.
Finał Developres-Grupa Azoty Chemik Police. Martyna Grajber - Chemik Police. źródło: Polska Liga Siatkówki
Finał Developres-Grupa Azoty Chemik Police. Paulina Maj-Erwardt - Chemik Police. źródło: Polska Liga Siatkówki
Finał Developres-Grupa Azoty Chemik Police. Jelena Blagojevic - Developres. źródło: Polska Liga Siatkówki