Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. pixabay.com / RoboMichalec (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / RoboMichalec (CC0 domena publiczna)
Szwedzki Urząd Zdrowia Publicznego przed wydaniem zgody na wznowienie rozgrywek piłkarskiej ekstraligi, rozważa wprowadzenie zakazu pokazywania meczów w pubach i restauracjach. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma być podjęta w przyszłym tygodniu.
Władze sanitarne są zaniepokojone tym, że kibice piłki nożnej pozbawieni możliwości oglądania meczów na stadionie, będą chcieli to robić w punktach gastronomicznych. Zdaniem ekspertów, może to zwiększyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego urzędnicy rozważają wprowadzenie zakazu pokazywania transmisji telewizyjnych meczów szwedzkiej ekstraligi w barach i restauracjach.

- Takie przepisy mogą przyczynić się do rozwiązania tego problemu - mówił w szwedzkiej telewizji Anders Tegnell, główny epidemiolog kraju.

Właściciel praw do transmisji telewizyjnych meczów Allsvenskan twierdzi, że biorąc pod uwagę umowy licencyjne na pokazywanie rozgrywek przez restauracje i bary, wydanie takiego zakazu będzie niezwykle trudne do wyegzekwowania.

O tym, kiedy wznowione zostaną rozgrywki ligowe i pod jakimi warunkami, zdecyduje Urząd Zdrowia Publicznego w przyszłym tygodniu. Kobieca ekstraklasa ruszy w Szwecji 28 czerwca.

W Szwecji nie ma obowiązku noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Kontrole służb sanitarnych, przeprowadzone w barach i restauracjach pokazały, że ich klienci nie zachowują bezpiecznej odległości między sobą.
Relacja Przemysława Gołyńskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty