Piłkarze Świtu odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach grupy drugiej III ligi. Szczecinianie pewnie pokonali Unię Solec Kujawski 3:1, prowadząc do przerwy 2:1.
Strzelanie rozpoczął w 14. minucie spotkania, po dobrej akcji Adama Ładziaka, Szymon Kapelusz, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości Mateusza Skowrońskiego. Zespół beniaminka rozgrywek jednak szybko doprowadził zespół do remisu, bo w 22. minucie, po kontrataku, bramkę strzelił Maciej Słupecki. Stracony punkt nie załamał jednak zawodników trenera Mariusza Kurasa i w 34. minucie, po pewnie wykonanym rzucie karnym Adama Ładziaka, Duma Skolwina objęła prowadzenie 2:1.

Na początku drugiej połowy kolejnego kola strzelił Szymon Kapelusz, co doprowadziło Świt na prowadzenie 3:1. Unia nie rezygnowała ze zmiany niekorzystnego dla siebie wyniku, ale brakowało skuteczności i odrobiny szczęścia. Świt Szczecin w końcówce też miał swoje dobre okazje, jednak ich nie wykorzystał.
Relacja Artura Dyczewskiego w Wiadomościach o 20
Trener Świtu Mariusz Kuras przyznał, że wygrana z beniaminkiem z Solca Kujawskiego nie przyszła łatwo.