Wyjątkowy wieczór z Ligą Mistrzów dla dwóch reprezentantów Polski.
To kolejny imponujący wieczór Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik ustrzelił hat-tricka, a jego Barcelona wygrała z Viktorią Pilzno 5:1 (3:1) w 1. kolejce grupy C piłkarskiej Ligi Mistrzów. Kapitan reprezentacji Polski jest jedynym piłkarzem na świecie, który strzelił 3 bramki w jednym meczu Ligi Mistrzów dla trzech różnych klubów (Borussia Dortmund, Bayern Monachium i Barcelona). W innym spotkaniu tej grupy, Inter Mediolan przegrał z Bayernem Monachium 0:2 (0:1).

Błysnął też Piotr Zieliński, który zdobył dwie bramki i miał asystę - między innymi dzięki temu Napoli pokonało Liverpool 4:1 (3:0). To mecz w grupie A, w której też Ajax Amsterdam wygrał z Rangersami 4:0 (3:0).

W grupie B Atletico Madryt wygrało z FC Porto 2:1 (0:0) - wszystkie gole padły w doliczonym czasie gry drugiej połowy, a decydującą bramkę Atletico zdobyło w 11. doliczonej minucie (90+11. min). Z kolei Club Brugge zwyciężył Bayer Leverkusen 1:0 (1:0). Zaś w grupie D Tottenham pokonał Olympique Marsylia 2:0 (0:0), a Eintracht Frankfurt przegrał ze Sportingiem Lizbona 0:3 (0:0).