Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Mat. YouTube / US Open Tennis Championships
Iga Świątek mistrzynią wielkoszlemowego US Open. W finale nasze tenisistka w dwóch setach pokonała Tunezyjkę Ons Jabeur 6:2, 7:6. To największy sukces polskiego tenisa odniesiony w historii tego turnieju.
Iga Świątek konsekwentnie znajdowała odpowiedzi, gdy ataki Onsa Jabeura miały skutecznie ją zaskakiwać - pisał na gorąco zaraz po meczu Washington Post. Na ceremonii rozdania nagród, zaraz po żeńskim finale pierwsza zabrała głos przeciwniczka Polki, która pomimo porażki potrafiła także żartować.

- Ja naprawdę się starałam, ale Iga postawiła bardzo trudne warunki. Zasługuje na tą wygraną. Troszkę ją teraz za to nie lubię, ale ok - mówiła tenisistka z Tunezji.

Iga Świątek w pierwszych słowach podkreśliła, że nie spodziewała się tego sukcesu. - Będąc szczerą to przed tym turniejem nie spodziewała się za dużo po sobie.

- To był taki czas wyzwań dla mnie. Musiałam się skupić na swoich celach. To jest Nowy Jork, turniej dodatkowych wyzwań. Tu jest głośno tu jest wręcz szalenie - podsumowała Polka.

Za zwycięstwo w Nowym Jorku otrzymała 2,5 miliona dolarów To jej trzeci triumf w karierze w wielkoszlemowych turniejach.

Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty