Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

US Open 2019. Fot. facebook.com/usopentennis/
US Open 2019. Fot. facebook.com/usopentennis/
Za nami wielkoszlemowy nowojorski US Open. Najpierw polskich kibiców do szału radości doprowadziła Iga Świątek wygrywając w singlu kobiet. Minionej nocy w finale męskim zaledwie 19-letni Hiszpan Carlos Alcaraz pokonał w czterech setach Horwego Caspera Ruuda 6:4, 2:6, 7:6, 6:3.
- Carlos Alcaraz dotarł do swojego przeznaczenia. Mistrzostwo nowojorskiego Wielkiego Szlema wysyła go na pierwsze miejsce rankingu - podsumował zaraz po ostatniej piłce amerykański komentator telewizyjny.

- Ten tytuł to jest coś o czym marzyłem od mojego urodzenia. Bycie numerem jeden na świecie, bycie mistrzem wielkoszlemowego turnieju. Ciężko mi o tym mówić, tak wiele emocji jest teraz we mnie - podsumował w pierwszym wywiadzie jeszcze na korcie nowojorski mistrz.

Nowa tenisowa przyszłość właśnie wylądowała, zapowiadając początek nowej ery - pisze na gorąco Dziennik New York Times, przypominając, że lider zestawienia ATP ma dopiero 19 lat.

Został najmłodszym w historii numerem jeden w rankingu - podsumowuje telewizji ESPN. W niedzielę na nowojorskim Quenn’sie tenis ukoronował młodego króla - zaznacza dziennik Washington Post. Hiszpan za zwycięstwo w US Open otrzymał dwa miliony sześćset tysięcy dolarów.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty