Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. pixabay.com / stevepb (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / stevepb (CC0 domena publiczna)
Sukcesem sportowym i organizacyjnym zakończyły się Mistrzostwa Świata w karate WKA w Szczecinie. W hali Netto Arena rywalizowało blisko pół tysiąca zawodników i zawodniczek z 26 krajów. W składzie reprezentacji Polski, która zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej była liczna grupa przedstawicieli klubu Bushikan Szczecin.
Z zawodników szczecińskiego klubu najlepiej spisali się Małgorzata Czuba i Paweł Juraszek, którzy zdobyli po pięć medali trzy złote i dwa srebrne. Jak mówi Małgorzata Czuba, najwięcej radości sprawił jej tytuł mistrzyni świata w kumite indywidualnym wywalczony po dwóch ciężkich walkach.

- Miałam akurat walkę z Walijką, którą już wcześniej znałam i była moją ważną konkurentką. W finale spotkałam się z Rumunką. Cieszę się, że wywalczyłam to złoto, to było moje marzenie. Były łzy szczęścia i niezapomniany moment dla mnie - mówi Czuba.

Pięć medali Mistrzostw Świata oprócz Małgorzaty Czuby i Pawła Juraszka zdobył także z klubu Bushikan Szczecin Maciej Waryński, który zakończył zmagania w hali Netto Arena mając dwa złote, dwa srebrne i brązowy medal
Jak mówi Małgorzata Czuba najwięcej radości sprawił jej tytuł mistrzyni świata w kumite indywidualnym wywalczony po dwóch ciężkich walkach.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty