Piłkarze Pogoni nie zawiedli i zdobyli komplet punktów na Dolnym Śląsku. Szczecinianie wygrali na wyjeździe z Miedzią Legnica 4:2 w 15 kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Do przerwy był remis 2:2. Trzy gole, w tym dwa z rzutów karnych zdobył pomocnik portowej jedenastki Sebastian Kowalczyk. Na listę strzelców wpisał się także Kamil Grosicki. Duma Pomorza, po trzech ligowych meczach bez pełnej puli, odniosła zasłużone zwycięstwo w starciu z ostatnim zespołem ekstraklasy.

Rafał Kurzawa pomocnik szczecińskiej jedenastki przyznał, że Duma Pomorza zrealizowała swój plan na Miedź i odniosła zasłużone zwycięstwo.

- Przyjechaliśmy tu po zwycięstwo. W pierwszej połowie był rollercoaster, dużo się działo... W drugiej dużo się działo, cieszymy się z tego, że wywozimy stąd trzy punkty - powiedział.

Ekipa trenera Jensa Gustafssona po piątkowym sukcesie awansowała na trzecie miejsce w tabeli i ma sześć punktów straty do lidera Rakowa Częstochowa, który w niedzielę zagra w Poznaniu z Lechem. W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni 5 listopada w Szczecinie zmierzą się z Górnikiem Zabrze.

Bramki strzelali dla Pogoni: Sebastian Kowalczyk w 11 i 75 minucie z rzutów karnych i w 13 minucie oraz Kamil Grosicki w 67 minucie.
dla Miedzi: w 6 i 45 minucie strzelił Koldo Obieta.