Koszykarze Kinga od zwycięstwa rozpoczęli występy w European North Basketball League. Szczecinianie w swoim debiucie w europejskich rozgrywkach pokonali Trefla Sopot 81:77.
O sukcesie Wilków Morskich w poniedziałkowym starciu zadecydowała ostatnia kwarta w której z nawiązką odrobili sześciopunktową stratę.

Zdaniem trenera Kinga Arkadiusza Miłoszewskiego, o wygranej z Treflem zadecydowała głównie gra w obronie jego podopiecznych. - Myślę, że obrona w czwartej kwarcie spowodowała to, że byliśmy dużo agresywniejsi w ataku. Wróciliśmy do gry obroną, rotacją i cieszy wygrana 10 punktami w czwartej kwarcie i finalnie wygrany mecz - przyznał Miłoszewski.

W kolejnym spotkaniu Ligi Północnoeuropejskiej koszykarze Kinga zmierzą się we wtorek z Basketem Brno. Mecz Wilków Morskich z czeskim zespołem rozpocznie się o godzinie 18.30 w hali Netto Arena przy ulicy Szafera w Szczecinie.
Zdaniem trenera Kinga Arkadiusza Miłoszewskiego, o wygranej z Treflem zadecydowała głównie gra w obronie jego podopiecznych.