ME na ergometrach wioślarskich. Fot. KSI Start Szczecin
Mistrzostwa Polski na ergometrach wioślarskich. Fot. KSI Start Szczecin
Niepełnosprawni wioślarze Startu udanie rozpoczęli występy w 2023 roku. Reprezentanci szczecińskiego klubu zdobyli dwa srebrne medale w Mistrzostwach Europy na ergometrach wioślarskich zakończonych w Paryżu.
W rywalizacji pań drugie miejsce zajęła Jolanta Majka, którą wyprzedziła jedynie Francuzka Perle Bouge. Wicemistrzem Europy został także Michał Gadowski, który przegrał tylko z Włochem Filippo Mirabile. Srebrny medal Mistrzostw Europy wywalczył również w Paryżu Jan Folga ze Startu Kraków. Trenerem reprezentacji Polski jest szkoleniowiec Startu Szczecin Tomasz Kaźmierczak.

Podczas gdy nasz eksportowy mikst zdobywał medale Mistrzostw Europy, to pozostali niepełnosprawni wioślarze Startu Szczecin walczyli w Mistrzostwach Polski na ergometrach wioślarskich. Szczecinianie zdobyli we Wrocławiu 6 medali, w tym 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Tytuły mistrzowskie w swoich kategoriach niepełnosprawności zdobyli Magdalena Stawiarz, Arkadiusz Skrzypiński i Piotr Błażejczyk. Srebrne medale zdobyli Jakub Piskorowski i Marek Szczepański natomiast brąz wywalczył Łukasz Strojny. Tuż za podium Mistrzostwa Polski zakończył natomiast Krzysztof Kucharski.