WuDoo
Radio Szczecin » Magazyn WuDoo

Zagraniczny Artysta Roku 2015

Zagraniczny Artysta Roku 2015

0%

8%

39%

13%

0%

0%

13%

0%

17%

8%

0%

0%

Głosowanie zakończone 3 marca 2016 roku o godz. 09:00. Dziękujemy za Wasze głosy!

Rusza Plebiscyt WuDoo i Hip-Hop.pl 2015 - Pierwsza kategoria

Jak co roku zapraszamy Was do uczestnictwa w Plebiscycie Magazynu WuDoo i Hip-Hop.pl, w którym muzycznie podsumujemy rok 2015.

Tradycyjnie już pojawi się sześć kategorii, a do nich sześć sond. Głosy można oddawać raz dziennie i będą one zliczane co tydzień, a ostateczne wyniki będą sumą głosów z Hip-Hop.pl i www.wudoo.radio.szczecin.pl.

Dziś rozpoczynamy od kategorii Polski Rap Albumu Roku. (głosuj tutaj!) Tradycyjnie już formuła plebiscytu pozwoliła nam nominować dwanaście płyt.

Podczas nominacji kierowaliśmy się dwoma wytycznymi. Po pierwsze wartością artystyczną płyty, a po drugie jej popularnością (w tym sprzedażą) oraz zyskanym uznaniem wśród słuchaczy i dziennikarzy (w tym w szczególności naszym). Tych dwanaście albumów zostało wybranych przez przedstawicieli redakcji WuDoo i Hip-Hop.pl, natomiast zwycięzcę wybierzecie Wy.

Już za tydzień w czwartek dowiemy się jak oceniliście płyty, o których było głośno w minionym roku. W gronie dwunastu płyt znalazło się aż dziewięć czysto solowych albumów, firmowanych jedynie ksywką rapera. Do tego dwa duety i jeden zespół.

Rok 2015 zaczęliśmy mocnym uderzeniem. Już 9 stycznia ukazał się album "Ludzie Sztosy" duetu Dwa Sławy, który zdominował głośniki w pierwszych tygodniach roku. Bez wątpienia Rado i Astek zyskali dzięki tej płycie niezłe grono nowych fanów.

Nagły wzrost popularności i rozpoznawalności zanotował także Taco Hemingway - największe odkrycie tego roku. Tempo w jakim "Umowa o Dzieło" zyskiwała uznanie zarówno wśród hip-hopowców, jak i fanów innych gatunków, zaskoczyło zapewne nie tylko samego rapera.

Wspomniane wyżej albumy były niespodzianką, ale na liście pojawiły się także krążki wyczekiwane takie jak debiutancki krążek Quebonafide "Ezoteryka", pierwszy od 8 lat album JWP, czy nagrany po życiowej transformacji nowy album Zeusa.

Niezmienne formę trzyma O.S.T.R., który jest obecny w tej kategorii co roku. Częstym nominowanym jest także Tede, którego dwie poprzednie płyty uplasowały się w pierwszej trójce plebiscytu. Debiutantem jest natomiast Kartky, który w 2015 roku wydał aż dwie płyty. My nominujemy tę pierwszą - Shadowplay.

Warto też zwrócić uwagę, że o tytuł Polskiej Rap Płyty 2015 rywalizować będą zwycięzcy konkursu na Demo Roku Magazynu WuDoo, czyli VNM (2005 r.) i Zeus (2008 r.).

Zapraszamy do głosowana. Sondę znajdziecie na stronie głównej Hip-Hop.pl i wudoo.radio.szczecin.pl. Każdy głos się liczy. W najbliższy czwartek okaże się komu przypadnie tytuł Polskiej Rap Płyty 2015.

Nominacje (chronologicznie) w kategorii Polski Rap Album Roku 2015:
* Dwa Sławy - Ludzie Sztosy
* O.S.T.R. - Podróż Zwana Życiem
* GrubSon - Holizm
* KęKę - Nowe Rzeczy
* Quebonafide - Ezoteryka
* Rasmentalism - Wyszli Coś Zjeść
* VNM - Klaud N9jn
* Tede - Vanillahaj$
* Taco Hemingway - Umowa o Dzieło
* Kartky - Shadowplay
* Zeus - Zeus. Jest Super.
* JWP/BC - Sequel

Loco Tranquilo - Vixena - Polską Rap Płytą 2014

Za nami pierwsza kategoria w Plebiscycie WuDoo i Hip-Hop.pl. Tytuł Polskiej Rap Płyty Roku 2014 trafiał do... Vixena za album - Loco Tranquilo.

Przypomnijmy tylko, że płyta Loco Tranquilo, ukazała się tuż przed wakacjami nakładem RPS Enterteyment i zadebiutowała na 23 miejscu OLiSu.

Wracając jednak do posumowania. Podobnie jak w latach ubiegłych czytelnicy Hip-Hop.pl i słuchacze WuDoo nie byli jednomyślni. Ci pierwsi zdecydowanie wskazywali "Loco Tranquilo", ci drudzy krążek "#kurt_rolson" Tedego. Po zsumowaniu głosów pierwsze miejsce przypadło "Cichemu szaleńcowi".

Ale to nie Tede był największym rywalem Vixena do tego tytułu. Łeb w łeb z Vixenem szedł Tau z płytą "Remedium". Jeszcze wczoraj rano to kielecki raper miał najwięcej głosów. Mobilizacja fanów... i na ostatniej prostej mieliśmy zmianę lidera.

Trzecie miejsce przypadło wspomnianemu wyżej reprezentantowi Wielkiego Joł. I jest to drugie z rzędu podium w tej kategorii Tedego.

Poniżej pełen ranking:
1. Vixen - Loco Tranquilo - odsłuch
2. Tau - Remedium - odsłuch
3. Tede - #kurt_rolson
4. Ten Typ Mes - Trzeba Było Zostać Dresiar
5. B.O.K. - Labirynt Babel
6. Paluch/Chris Carson - Made In Heaven
7. Włodi - Wszystko z dymem
8. O.S.T.R. & Marco Polo - Kartagina
9. Ńemy - Ń
10. Eldo - Chi
11. White House Records - Kodex 5 Elements
12. HV/Noon - HV/Noon

Przed nami nowa kategoria: Amerykańska Rap Płyta Roku 2014. Podobnie jak w polskiej kategorii dwanaście nominowanych albumów zostało wybranych przez przedstawicieli redakcji WuDoo i Hip-Hop.pl, natomiast zwycięzcę wybierzecie Wy.

Na zdjęciu okładka Polska Rap Płyta Roku 2014.

Zobacz wyniki plebiscytu z poprzednich lat

Paluch Polskim Artystą Roku 2013

namy już wszystkie rozstrzygnięcia, jeśli chodzi o polskie kategorie w Plebiscycie WuDoo i Hip-Hop.pl. Głosami słuchaczy WuDoo i czytelników Hip-Hop.pl tytuł Polskiego Artysty Roku 2013 trafił do Palucha.

Paluch zaczął w tym roku nasze podsumowanie od 3 miejsca za płytę "Lepszego Życia Diler". W drugiej kategorii jego singiel "Bez Strachu" zajął 2 miejsce. W kategorii Artysta Roku mamy numer 1. Dzisiejsze podium jest piątym w dorobku Palucha, dwa poprzednie zdobył rok temu.

Na drugim miejscu znalazł się zwycięzca poprzedniej kategorii za singiel "Nie banglasz" - Tede. To także jego trzecie podium w tym roku, album "Elliminati" zdobył miejsce 2.

Miejsce trzecie trafiło do O.S.T.R.a., dla którego 2013 rok był wyjątkowo pracowity. W ciągu ostatnich 12 miesięcy nagrał płytę "Haos" i rozpoczął promocję "Kartaginy", a także produkował płyty: "Buntownicy i lojaliści" Greena, "Świadomość" Zoraka, "Full Flavour"
Sensi czy "Zatrzymać Gniew" PMM.

Oto pełne zestawienie:
1. Paluch
2. Tede
3. O.S.T.R.
4. VNM (ex aequo)
4. Kękę (ex aequo)
6. Rasmentalism
7. Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki
8. Te-Tris & Pogz
9. Sokół i Marysia Starosta
10. W.E.N.A.
11. Kuba Knap
12. Skorup

Przed nami ostatnia kategoria: Zagraniczny Artysta Roku 2013. Pod tą kategorią kryją się zarówno soliści, duety jak i zespoły. Dzisiejsze nominacje to nasza pierwsza selekcja, ostatecznej dokonacie Wy.


"Rap God" Eminema Zagranicznym Singlem Roku 2013

Pomału zbliżamy się do końca naszego podsumowania. Kolejna kategoria Plebiscytu WuDoo i Hip-Hop.pl rozwiązana. Zdecydowaliście, że Zagranicznym Singlem Roku 2013 został utwór "Rap God" autorstwa Eminema.

W 2009 roku Eminem zajął kolejno 1-2-1 miejsce (w trzech kategoriach). Rok później zgarnął wielkiego szlema, stając trzy razy na miejscu pierwszym. W tym roku wygrał już dwa razy, czy zostanie także Zagranicznym Artystą Roku, zobaczymy za dwa tygodnie.

Drugie miejsce zajął kolejny z puli Waszych najpopularniejszych raperów - Game. Tym razem wsparty przez Rick Rossa i 2 Chainza. Co ciekawe Rick Ross, również jako gość, wylądował na najniższym stopniu podium.

Za porażkę trzeba uznać to, że jedna z największych gwiazd światowego rapu - Kendrick Lamar, nie znalazł u Was specjalnego uznania. Nominowany w tym roku czterokrotnie zajął kolejno 4, 7, 8 i 19
miejsce.

Oto pełne zestawienie:
1. Eminem "Rap God"
2. The Game ft. Rick Ross, 2 Chainz "Ali Bomaye"
3. Ace Hood ft. Future, Rick Ross "Bugatti"
4. Drake "Started from the Bottom" (ex aequo)
4. SchoolBoy Q ft. Kendrick Lamar "Collard Greens" (ex aequo)
6. Lil Wayne ft. Drake, Future "Love Me"
7. Kendrick Lamar ft. Jay Z "Bitch Don't Kill My Vibe (Rmx)"
8. Jay Z ft. Justin Timberlake "Holy Grail"
9. Pusha T ft. Kendrick Lamar "Nostalgia"
10. Big Sean ft. Kendrick Lamar "Control"
11. J Cole ft. Miguel "Power Trip"
12. Joey Bada$$ "Unorthodox"

Przed nami nowa kategoria: Polski Artysta Roku 2013. Pod tą kategorią kryją się zarówno soliści, duety jak i zespoły. Dzisiejsze nominacje
to nasza pierwsza selekcja, ostatecznej dokonacie Wy.

"Nie Banglasz" Tedego Polskim Singlem Roku 2013

Kolejna kategoria Plebiscytu WuDoo i Hip-Hop.pl rozwiązana. Zdecydowaliście, że Polskim Singlem Roku 2013 został utwór "Nie Banglasz" nagrany przez Tedego do bitu Sir Micha z płyty "Elliminati", którą w kategorii Polska Płyta Roku 2013 umieściliście na drugim miejscu.

Podobnie o jedno oczko wyżej, w porównaniu z poprzednią sondą, wspiął się Paluch z kawałkiem "Lepszego Życia Diler". Trzecie miejsce trafiło do VNMa i utworu "Obiecaj mi", choć cała płyta "ProPejn" znalazła się dopiero na 8 miejscu naszego podsumowania.

Dodajmy, że pierwsza trójka odskoczyła nieco pozostałym. Zaskakuje też brak O.S.T.R. w czołówce, chociaż miał aż dwie szanse, z Hadesem i Marco Polo.

Oto pełne zestawienie:
1. Tede "Nie Banglasz"
2. Paluch "Bez Strachu"
3. VNM ft. Tomson "Obiecaj mi"
4. Małpa "Skała"
5. Rahim / Pokahontaz "Pompuj pompuj"
6. Buka ft. Skor "Zamknij oczy"
7. O.S.T.R. & Hades "Psychologia tłumu"
8. Hukos, Cira, Zeus "Widzę, spływam"
9. Rasmentalism ft. VNM "STU"
10. Sokół i Marysia Starosta "Wyblakłe myśli" (ex aequo)
10. Ten Typ Mes "Alkopoligamia 2013" (ex aequo)
12. O.S.T.R. & Marco Polo "Side Effects"

Przed nami nowa kategoria: Amerykański Singiel Roku 2013. Jak zawsze ciężko jest nominować w tej kategorii ponieważ znakomitych utworów jest tak dużo, że musielibyśmy robić kilka sond. Dlatego też skupiliśmy się na tzw. singlach oficjalnych, tych do których nakręcono teledysk. Dwanaście nominowanych singli zostało wybranych przez przedstawicieli redakcji WuDoo i Hip-Hop.pl, zwycięzcę wybierzecie Wy.
12

FOTOGALERIA

Rap i swing
Mops [grudzień 2017]
Mops [grudzień 2017]
Wywiad z Tragarzami!
Tragarze [październik 2017]
WuDoo Open MIC #36 - Kaen
WuDoo Open MIC #36 - Kaen
WuDoo NEWS #3 - Arab, Rdi, Grubson
WuDoo NEWS #3 - Arab, Rdi, Grubson
WuDoo Open MIC #35 - Fenix "Szaleństwo"
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej "Polityce prywatności".