WuDoo
Radio Szczecin » Magazyn WuDoo

Zagraniczny Artysta Roku 2015

Zagraniczny Artysta Roku 2015

0%

8%

39%

13%

0%

0%

13%

0%

17%

8%

0%

0%

Głosowanie zakończone 3 marca 2016 roku o godz. 09:00. Dziękujemy za Wasze głosy!

Rusza Plebiscyt WuDoo i Hip-Hop.pl 2015 - Pierwsza kategoria

Jak co roku zapraszamy Was do uczestnictwa w Plebiscycie Magazynu WuDoo i Hip-Hop.pl, w którym muzycznie podsumujemy rok 2015.

Tradycyjnie już pojawi się sześć kategorii, a do nich sześć sond. Głosy można oddawać raz dziennie i będą one zliczane co tydzień, a ostateczne wyniki będą sumą głosów z Hip-Hop.pl i www.wudoo.radio.szczecin.pl.

Dziś rozpoczynamy od kategorii Polski Rap Albumu Roku. (głosuj tutaj!) Tradycyjnie już formuła plebiscytu pozwoliła nam nominować dwanaście płyt.

Podczas nominacji kierowaliśmy się dwoma wytycznymi. Po pierwsze wartością artystyczną płyty, a po drugie jej popularnością (w tym sprzedażą) oraz zyskanym uznaniem wśród słuchaczy i dziennikarzy (w tym w szczególności naszym). Tych dwanaście albumów zostało wybranych przez przedstawicieli redakcji WuDoo i Hip-Hop.pl, natomiast zwycięzcę wybierzecie Wy.

Już za tydzień w czwartek dowiemy się jak oceniliście płyty, o których było głośno w minionym roku. W gronie dwunastu płyt znalazło się aż dziewięć czysto solowych albumów, firmowanych jedynie ksywką rapera. Do tego dwa duety i jeden zespół.

Rok 2015 zaczęliśmy mocnym uderzeniem. Już 9 stycznia ukazał się album "Ludzie Sztosy" duetu Dwa Sławy, który zdominował głośniki w pierwszych tygodniach roku. Bez wątpienia Rado i Astek zyskali dzięki tej płycie niezłe grono nowych fanów.

Nagły wzrost popularności i rozpoznawalności zanotował także Taco Hemingway - największe odkrycie tego roku. Tempo w jakim "Umowa o Dzieło" zyskiwała uznanie zarówno wśród hip-hopowców, jak i fanów innych gatunków, zaskoczyło zapewne nie tylko samego rapera.

Wspomniane wyżej albumy były niespodzianką, ale na liście pojawiły się także krążki wyczekiwane takie jak debiutancki krążek Quebonafide "Ezoteryka", pierwszy od 8 lat album JWP, czy nagrany po życiowej transformacji nowy album Zeusa.

Niezmienne formę trzyma O.S.T.R., który jest obecny w tej kategorii co roku. Częstym nominowanym jest także Tede, którego dwie poprzednie płyty uplasowały się w pierwszej trójce plebiscytu. Debiutantem jest natomiast Kartky, który w 2015 roku wydał aż dwie płyty. My nominujemy tę pierwszą - Shadowplay.

Warto też zwrócić uwagę, że o tytuł Polskiej Rap Płyty 2015 rywalizować będą zwycięzcy konkursu na Demo Roku Magazynu WuDoo, czyli VNM (2005 r.) i Zeus (2008 r.).

Zapraszamy do głosowana. Sondę znajdziecie na stronie głównej Hip-Hop.pl i wudoo.radio.szczecin.pl. Każdy głos się liczy. W najbliższy czwartek okaże się komu przypadnie tytuł Polskiej Rap Płyty 2015.

Nominacje (chronologicznie) w kategorii Polski Rap Album Roku 2015:
* Dwa Sławy - Ludzie Sztosy
* O.S.T.R. - Podróż Zwana Życiem
* GrubSon - Holizm
* KęKę - Nowe Rzeczy
* Quebonafide - Ezoteryka
* Rasmentalism - Wyszli Coś Zjeść
* VNM - Klaud N9jn
* Tede - Vanillahaj$
* Taco Hemingway - Umowa o Dzieło
* Kartky - Shadowplay
* Zeus - Zeus. Jest Super.
* JWP/BC - Sequel

Loco Tranquilo - Vixena - Polską Rap Płytą 2014

Za nami pierwsza kategoria w Plebiscycie WuDoo i Hip-Hop.pl. Tytuł Polskiej Rap Płyty Roku 2014 trafiał do... Vixena za album - Loco Tranquilo.

Przypomnijmy tylko, że płyta Loco Tranquilo, ukazała się tuż przed wakacjami nakładem RPS Enterteyment i zadebiutowała na 23 miejscu OLiSu.

Wracając jednak do posumowania. Podobnie jak w latach ubiegłych czytelnicy Hip-Hop.pl i słuchacze WuDoo nie byli jednomyślni. Ci pierwsi zdecydowanie wskazywali "Loco Tranquilo", ci drudzy krążek "#kurt_rolson" Tedego. Po zsumowaniu głosów pierwsze miejsce przypadło "Cichemu szaleńcowi".

Ale to nie Tede był największym rywalem Vixena do tego tytułu. Łeb w łeb z Vixenem szedł Tau z płytą "Remedium". Jeszcze wczoraj rano to kielecki raper miał najwięcej głosów. Mobilizacja fanów... i na ostatniej prostej mieliśmy zmianę lidera.

Trzecie miejsce przypadło wspomnianemu wyżej reprezentantowi Wielkiego Joł. I jest to drugie z rzędu podium w tej kategorii Tedego.

Poniżej pełen ranking:
1. Vixen - Loco Tranquilo - odsłuch
2. Tau - Remedium - odsłuch
3. Tede - #kurt_rolson
4. Ten Typ Mes - Trzeba Było Zostać Dresiar
5. B.O.K. - Labirynt Babel
6. Paluch/Chris Carson - Made In Heaven
7. Włodi - Wszystko z dymem
8. O.S.T.R. & Marco Polo - Kartagina
9. Ńemy - Ń
10. Eldo - Chi
11. White House Records - Kodex 5 Elements
12. HV/Noon - HV/Noon

Przed nami nowa kategoria: Amerykańska Rap Płyta Roku 2014. Podobnie jak w polskiej kategorii dwanaście nominowanych albumów zostało wybranych przez przedstawicieli redakcji WuDoo i Hip-Hop.pl, natomiast zwycięzcę wybierzecie Wy.

Na zdjęciu okładka Polska Rap Płyta Roku 2014.

Zobacz wyniki plebiscytu z poprzednich lat

Paluch Polskim Artystą Roku 2013

namy już wszystkie rozstrzygnięcia, jeśli chodzi o polskie kategorie w Plebiscycie WuDoo i Hip-Hop.pl. Głosami słuchaczy WuDoo i czytelników Hip-Hop.pl tytuł Polskiego Artysty Roku 2013 trafił do Palucha.

Paluch zaczął w tym roku nasze podsumowanie od 3 miejsca za płytę "Lepszego Życia Diler". W drugiej kategorii jego singiel "Bez Strachu" zajął 2 miejsce. W kategorii Artysta Roku mamy numer 1. Dzisiejsze podium jest piątym w dorobku Palucha, dwa poprzednie zdobył rok temu.

Na drugim miejscu znalazł się zwycięzca poprzedniej kategorii za singiel "Nie banglasz" - Tede. To także jego trzecie podium w tym roku, album "Elliminati" zdobył miejsce 2.

Miejsce trzecie trafiło do O.S.T.R.a., dla którego 2013 rok był wyjątkowo pracowity. W ciągu ostatnich 12 miesięcy nagrał płytę "Haos" i rozpoczął promocję "Kartaginy", a także produkował płyty: "Buntownicy i lojaliści" Greena, "Świadomość" Zoraka, "Full Flavour"
Sensi czy "Zatrzymać Gniew" PMM.

Oto pełne zestawienie:
1. Paluch
2. Tede
3. O.S.T.R.
4. VNM (ex aequo)
4. Kękę (ex aequo)
6. Rasmentalism
7. Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki
8. Te-Tris & Pogz
9. Sokół i Marysia Starosta
10. W.E.N.A.
11. Kuba Knap
12. Skorup

Przed nami ostatnia kategoria: Zagraniczny Artysta Roku 2013. Pod tą kategorią kryją się zarówno soliści, duety jak i zespoły. Dzisiejsze nominacje to nasza pierwsza selekcja, ostatecznej dokonacie Wy.


"Rap God" Eminema Zagranicznym Singlem Roku 2013

Pomału zbliżamy się do końca naszego podsumowania. Kolejna kategoria Plebiscytu WuDoo i Hip-Hop.pl rozwiązana. Zdecydowaliście, że Zagranicznym Singlem Roku 2013 został utwór "Rap God" autorstwa Eminema.

W 2009 roku Eminem zajął kolejno 1-2-1 miejsce (w trzech kategoriach). Rok później zgarnął wielkiego szlema, stając trzy razy na miejscu pierwszym. W tym roku wygrał już dwa razy, czy zostanie także Zagranicznym Artystą Roku, zobaczymy za dwa tygodnie.

Drugie miejsce zajął kolejny z puli Waszych najpopularniejszych raperów - Game. Tym razem wsparty przez Rick Rossa i 2 Chainza. Co ciekawe Rick Ross, również jako gość, wylądował na najniższym stopniu podium.

Za porażkę trzeba uznać to, że jedna z największych gwiazd światowego rapu - Kendrick Lamar, nie znalazł u Was specjalnego uznania. Nominowany w tym roku czterokrotnie zajął kolejno 4, 7, 8 i 19
miejsce.

Oto pełne zestawienie:
1. Eminem "Rap God"
2. The Game ft. Rick Ross, 2 Chainz "Ali Bomaye"
3. Ace Hood ft. Future, Rick Ross "Bugatti"
4. Drake "Started from the Bottom" (ex aequo)
4. SchoolBoy Q ft. Kendrick Lamar "Collard Greens" (ex aequo)
6. Lil Wayne ft. Drake, Future "Love Me"
7. Kendrick Lamar ft. Jay Z "Bitch Don't Kill My Vibe (Rmx)"
8. Jay Z ft. Justin Timberlake "Holy Grail"
9. Pusha T ft. Kendrick Lamar "Nostalgia"
10. Big Sean ft. Kendrick Lamar "Control"
11. J Cole ft. Miguel "Power Trip"
12. Joey Bada$$ "Unorthodox"

Przed nami nowa kategoria: Polski Artysta Roku 2013. Pod tą kategorią kryją się zarówno soliści, duety jak i zespoły. Dzisiejsze nominacje
to nasza pierwsza selekcja, ostatecznej dokonacie Wy.

"Nie Banglasz" Tedego Polskim Singlem Roku 2013

Kolejna kategoria Plebiscytu WuDoo i Hip-Hop.pl rozwiązana. Zdecydowaliście, że Polskim Singlem Roku 2013 został utwór "Nie Banglasz" nagrany przez Tedego do bitu Sir Micha z płyty "Elliminati", którą w kategorii Polska Płyta Roku 2013 umieściliście na drugim miejscu.

Podobnie o jedno oczko wyżej, w porównaniu z poprzednią sondą, wspiął się Paluch z kawałkiem "Lepszego Życia Diler". Trzecie miejsce trafiło do VNMa i utworu "Obiecaj mi", choć cała płyta "ProPejn" znalazła się dopiero na 8 miejscu naszego podsumowania.

Dodajmy, że pierwsza trójka odskoczyła nieco pozostałym. Zaskakuje też brak O.S.T.R. w czołówce, chociaż miał aż dwie szanse, z Hadesem i Marco Polo.

Oto pełne zestawienie:
1. Tede "Nie Banglasz"
2. Paluch "Bez Strachu"
3. VNM ft. Tomson "Obiecaj mi"
4. Małpa "Skała"
5. Rahim / Pokahontaz "Pompuj pompuj"
6. Buka ft. Skor "Zamknij oczy"
7. O.S.T.R. & Hades "Psychologia tłumu"
8. Hukos, Cira, Zeus "Widzę, spływam"
9. Rasmentalism ft. VNM "STU"
10. Sokół i Marysia Starosta "Wyblakłe myśli" (ex aequo)
10. Ten Typ Mes "Alkopoligamia 2013" (ex aequo)
12. O.S.T.R. & Marco Polo "Side Effects"

Przed nami nowa kategoria: Amerykański Singiel Roku 2013. Jak zawsze ciężko jest nominować w tej kategorii ponieważ znakomitych utworów jest tak dużo, że musielibyśmy robić kilka sond. Dlatego też skupiliśmy się na tzw. singlach oficjalnych, tych do których nakręcono teledysk. Dwanaście nominowanych singli zostało wybranych przez przedstawicieli redakcji WuDoo i Hip-Hop.pl, zwycięzcę wybierzecie Wy.
12

FOTOGALERIA

WuDoo Interview: MAJOR SPZ
WuDoo Interview: MAJOR SPZ
Nowy teledysk Karima
Kolejny odcinek WuDoo Open Mic, w którym możemy zobaczyć i usłyszeć Bokuna
Grubson x Jarecki "Supa'High Music" - WuDoo Open Mic
Karim “Brand New Second Hand”
Karim “Brand New Second Hand”
Karim “Brand New Second Hand”
Karim “Brand New Second Hand”
Karim “Brand New Second Hand”
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.