Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU
GIERMASZ-Program z 25.11.23
To wydanie Giermaszu zaczynamy od świetnego odnowienia produkcji sprzed wielu lat. Ale Andrzej Kutys bardzo lubi tytuły ze znakiem jakości Nintendo, nie inaczej więc było z Super Mario RPG. Choć nasz redakcyjny kolega zastanawia się, czy absolutnie każdy fan gier fabularnych będzie przekonany do tej produkcji? W Giermaszu jedyną osobą, która ma odwagę zmierzyć się z grami "z dreszczykiem" jest Jarek Gowin. Który bardzo poleca podszytą tajemnicą opowieść w grze Kona II: Brume. Trochę bez echa przeszedł ten tytuł, tymczasem w gatunku warto zwrócić na niego uwagę. I jeszcze recenzja kolejnej odsłony serii gier, w których zarządzamy klubem piłkarskim. Jak mówi nasz recenzent Kacper Narodzonek - Football Manager 2024 to tradycyjnie produkcja jedyna w swoim rodzaju, przechodząca nieustanną ewolucję z roku na rok. W tym Giermaszu polecamy także przegląd aktualności w branży gier wideo.
Giermasz #575
Giermasz #575
GIERMASZ-Program z 18.11.23
Czegóż to my nie mamy w tym wydaniu Giermaszu! Po pierwsze Michał Król bardzo poleca narracyjną grę, "symulator chodzenia" na podstawie prozy kultowego pisarza. W gatunku naprawdę warto sprawdzić The Invincible. Po drugie: testujemy coś dla fanów motosportu. W wersji "hardcore", z kierownicą i wyłączonymi ułatwieniami Andrzej Kutys ostatecznie dobrze ocenia EA Sports WRC. Choć i parę wątpliwości tam jest. Po trzecie: zwariowana gra do rodzinnego czy imprezowego grania. Michał Król szalał z WarioWare: Move It! Tylko niech nieco poprawią wykrywanie kontrolerów! Po piąte: znane z bajek niebieskie ludziki doczekały się kolejnej gry. Andrzej Kutys zwraca uwagę, że mogło być lepiej, ale młodsza młodzież powinna nieźle bawić się w Smerfy 2: Więzień Zielonego Kamienia. I po szóste: Jarek Gowin sprawdził Jagged Alliance 3 na konsoli. Taktyczne strategie z padem? W tym przypadku się udało, a grę już wcześniej chwaliliśmy w wersji na PC. W tym programie polecamy także przegląd aktualności z branży. Michał Król zaprasza także do kącika Gramy po polsku.
Giermasz #574
Giermasz #574
GIERMASZ-Program z 11.11.23
Zaczynamy Giermasz "z wysokiego C" - czyli od recenzji gry, która niezmiernie się Michałowi Królowi spodobała. Co więcej, i co z radością odnotowujemy, to polska produkcja, która została bardzo dobrze odebrana przez graczy na całym świecie. Strzelanina z widoku pierwszej osoby, znana filmowa marka - i naprawdę udana rozgrywka dały RoboCop: Rogue City bardzo wysoką ocenę w Giermaszu. Podobnie świetną opinię logicznej grze The Talos Principle 2 wystawił Kacper Narodzonek. Doskonale się bawił, więc i w tym przypadku nota oscyluje w okolicy tej maksymalnej. Niestety, jest też łyżka dziegciu w tej "beczce miodu" udanych gier. Jarek Gowin miał nadzieję, że kultowa dla wielu komiksowa postać będzie także bohaterem fajnej gry. Niestety, Hellboy: Web of Wyrd rozczarował naszego redakcyjnego kolegę. W tym wydaniu Giermaszu polecamy także przegląd aktualności w branży - komentują Andrzej Kutys i Michał Król.
GIERMASZ-Program z 04.11.23
Cztery recenzje i cztery zupełnie inne gatunkowo produkcje. Zaczynamy od czegoś dla fanów walk w oktagonie: Jarek Gowin zmierzył się z EA Sports UFC 5 i wyszedł z tego spotkania zadowolony, acz widzi potencjał do poprawy. Michał Król, tak jak bardzo dobrze bawił się "jedynką" - tak i poleca kontynuację zwariowanych, zręcznościowych wyścigów zabawkowych samochodzików w Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged. Mamy też coś dla fanów gatunkowych miksów, od elementów zręcznościowych, przez zbieranie zasobów, po stawianie wieżyczek niczym w tower defence. A redakcyjnemu koledze Kacprowi Narodzonkowi Endless Dungeon się podobało. Za to Andrzej Kutys trochę rozczarowany grą na podstawie znanej marki. I fani "japońszczyzny", którzy śledzą akcję seriali czy komiksów ewentualnie mogą się Sword Art Online Last Recollection zainteresować. W tym programie także posłuchacie przeglądu aktualności z branży i przygotowanego przez Michała Króla kącika Gramy po polsku.