Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU
GIERMASZ-Program z 03.12.22
Trzy recenzje - i trzy wysokie oceny od naszej redakcji. W Giermaszu Andrzej Kutys zajmuje się "japońszczyzną" - więc i także słynną serią ekskluzywną dla konsol Nintendo. Pokémon Scarlet już jest sprzedażowym hitem, czemu dziwić się trudno, bo gra to bardzo udana (acz wymagająca jeszcze technicznych szlifów). Jarek Gowin ma u nas inną specjalizację, mianowicie "straszaki". I chociaż trochę mankamentów widzi, to kolejną grę z serii poleca - a mowa tu o The Dark Pictures: The Devil in Me. Tymczasem Bartek Czetowicz musiał się wykazać sporymi umiejętnościami i refleksem w grze akcji (z elementami metroidvanii) The Knight Witch. Ta produkcja dostała bardzo wysoką ocenę. Mamy też dwa kąciki dla Was: najpierw łączymy się z naszym ekspertem Radkiem Lisem, który sprawdził nowości technologiczne. A później Michał Król opowiada o wielkiej drace w polskim gamedevie, czyli mamy kącik Gramy po polsku.
GIERMASZ-Program z 26.11.22
Skoro trwa piłkarski Mundial, to po prostu nie mogliśmy zacząć inaczej tej audycji, jak nie od recenzji kolejnej odsłony słynnej serii piłkarskich managerów. Bartek Czetowicz, chociaż zauważa, że nowości niewiele, to i tak ocena Football Manager 2023 bardzo wysoka się pojawia i frajda z gry jest ogromna. Jarka Gowina natomiast naturalnie rozbawiło Goat Simulator 3, bo otwarty świat w tym "symulatorze kozy" jest stworzony do robienia niestworzonych rzeczy. Andrzej Kutys uspokaja "komputerowców", że konwersja z konsoli Marvel's Spider Man: Miles Morales jest zrobiona jak trzeba. Niestety, za to Michał Król nie był zadowolony po ograniu strzelanki Gungrave G.O.R.E. Być może jest tu potencjał, ale niezbyt wykorzystany. W tym programie także oczywiście kącik technologiczny z naszym ekspertem Radkiem Lisem. Gramy też po polsku, czyli Michał Król sprawdził, co dzieje się u naszych studiów tworzących gry.
GIERMASZ-Program z 19.11.22
Dwie gry, które (na ten moment) są dostępne tylko i wyłącznie na jednej z dwóch konsol. Zaczynamy od "dychy" dla God of War Ragnarök (PS5) od Michała Króla - wspaniała to gra akcji w świecie nordyckich wierzeń, wyglądająca "jak milion dolarów". Za to Bayonetta 3 (Switch) może nie olśniewa grafiką, za to błyszczy znakomitą rozgrywką. A przecież, co podkreśla Andrzej Kutys, klasycznych slasherów w ostatnich czasach nie wychodzi zbyt dużo. Dwie recenzje wybornych produkcji uzupełniamy naszymi stałymi punktami programu. Czyli oczywiście rozmawiamy z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem, między innymi o permanentnej inwigilacji podczas rozpoczynającego się właśnie Mundialu. Michał Król przygotował też kącik Gramy po polsku - "gotuje się" bardzo w polskim gamedevie. A na koniec przegląd aktualności w branży, tu również nie brakuje kontrowersji...
GIERMASZ-Program z 12.11.22
Cztery recenzje i w większości przypadków będziemy Wam opisywane produkcje polecali. Zresztą, Call of Duty: Modern Warfare II dostało od Bartka Czetowicza maksymalną ocenę, więc nie ma żartów i fani sieciowych strzelanin (i filmowych, reżyserowanych przygód dla jednego gracza) po prostu muszą spróbować. Także Michał Król bardzo chwali kontynuację i niezwykłą opowieść w średniowiecznych klimatach czyli A Plague Tale: Requiem (recenzję przeczytał Andrzej, bo Michał chory). Mamy też coś dla fanów czegoś "z dreszczykiem" - może The Chant nie jest jakąś super produkcją, ale Jarek Gowin nie narzeka. Z kolei Andrzej Kutys zastanawia się nad oceną New Tales from the Borderlands. Na pewno nie jest to gra zrobiona "na kolanie", ale scenariuszowi nieco zabrakło, choć wykonanie bardzo ładne. I jeszcze kącik technologiczny, w którym jak zawsze bryluje nasz ekspert Radek Lis.
1234