Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Nie wystawię tu jednoznacznej oceny. Gier typu Smulator Farmy 2016 nie można oceniać w takich samych kategoriach jak GTA czy Dying Light. To specyficzne produkcje, które rządzą się własnymi prawami. I skierowane są do pewnej, też specyficznej grupy odbiorców. Przecież nie kupicie takiej gry pod choinkę dziecku, które przed chwilą skończyło ostatniego Batmana. Nie, to raczej dobra gra na przykład dla taty, który lubi pyknąć pasjansa i pojechać na działkę.

Grę do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Techland.
GIERMASZ-Recenzja Symulator Farmy 2016

Ale od początku: jesteśmy rolnikami. Mamy dwie mapy i własne gospodarstwo. Możemy je ulepszać, możemy kupować nowe budynki, możemy specjalizować się w jakiejś konkretnej uprawie - nie tylko zboże moi drodzy, ale też na przykład owoce i warzywa. Do tego co zbieramy, musimy dopasować rozwój gospodarstwa - na przykład budować określone budynki do przechowywania takich, a nie innych zbiorów. Jest też możliwość specjalizacji w hodowli. Chcecie zainwestować w zwierzaki? Nie ma problemu. Do wyboru są krowy, kury, kaczki, konie, owce i kozy.

Dla mnie najprzyjemniejsze były zbiory. Choć w sumie zbieranie malin nie różni się niczym prawie od koszenia zboża, to na początku dużą przyjemnością jest wyjechanie na pole we własnej osobie. Czyli siadacie za kierownicą traktora czy innego kombajnu i jedziecie z koksem. To najlepiej wykonana część gry. Bo sama oprawa wizualna, no jest bo jest, fajerwerków nie ma, ale odwzorowanie maszyn jest naprawdę niezłe. Do tego jest ich naprawdę sporo i wszystkie są prawdziwe. To znaczy na licencji. Nie ma zmyślonych marek, ale znaki firmowe prawdziwych i uznanych producentów.

Z nowości - bo Symulator Farmy 2016 to kolejna część długiej serii różnych symulatorów - możemy też kupować gospodarstwa, które z biegiem czasu odkryjemy na mapie. I jest też tryb multiplayer. Jeśli wyłapiecie kogoś ogarniętego, kto rzeczywiście będzie chciał Wam pomóc i pograć wspólnie - to gra wiele zyskuje. Zdarza się jednak, że inni internauci nie chcą współpracować i nie wiem czy z niewiedzy czy złośliwości zdarza im się zniszczyć to, co przed chwilą zasialiśmy i tak dalej.

Słuchajcie. Dla hardocorowych graczy, które ofiary swojego AK 47 liczą w tysiącach i dziesiątki razy podbili już Skandynawię i Mordor Symulator Farmy 2016 to żadna propozycja. Jeśli jednak macie w rodzinie rolnika albo działkowca z zacięciem do komputerów, a Dying Light jest dla nich za trudne, za straszne i za szybkie, to Symulator Farmy będzie rozsądną propozycją. Szczególnie teraz, kiedy miłośnicy ogrodów tęsknią za latem i weekendowymi wypadami.
 

Zobacz także

2023-01-28, godz. 06:00 Fire Emblem Engage [Switch] "To jeszcze sprawdzę grotę i pozbieram "fragmenty więzi", nakarmię maskotkę, później farma i zbieractwo tam, odwiedzę wieżę wyzwań, złowię ryby, przygotuję… » więcej 2023-01-28, godz. 06:00 Risen - konsolowy port oryginalnej gry [Xbox Series X] Gdy Risen (wtedy kolejna gra twórców kultowego Gothica) miał swoją premierę, to Giermasz jeszcze nie istniał... Więc oczywiście nie było naszej recenzji… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 One Piece Odyssey [PlayStation 5] Ta historia rozpoczęła się w 1997 roku - i trwa dalej, choć twórca mangi (komiksu) Eiichirō Oda nie spodziewał się, że tyle lat po debiucie jego opowieść… » więcej 2023-01-21, godz. 06:00 Monster Hunter Rise [Xbox Series X] Jeśli chodzi o recenzję dotyczącą rozgrywki, mechanik, rozwiązań i implementacji tego wszystkiego, to w tej tego nie znajdziecie. Kompleksowo Monster Hunter… » więcej 2023-01-14, godz. 06:00 Somerville [Xbox Series X] Gdy wiesz, że za grę odpowiadają ludzie powiązani z takimi tytułami jak Limbo i Inside, to możesz zakładać, że otrzymasz produkcję głęboką, wciągającą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Blacktail [PlayStation 5] Czy mitologia słowiańska może być dobrym tematem na grę? Mamy wiele udanych produkcji czerpiących garściami z zachodnich kultur, ale co z tą najbliższą… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Tactics Ogre: Reborn [PlayStation 5] Czy można zrobić remaster remake'a? Podchwytliwe nieco pytanie - więc wyjaśnijmy może, że remake, to jak sama nazwa wskazuje zrobienie gry na nowo, na szkielecie… » więcej 2023-01-07, godz. 06:00 Marvel's Midnight Suns [Xbox Series X] To jedna z tych produkcji, do których nie można podchodzić uprzedzonym. W komentarzach pod jej zapowiedziami było sporo marudzenia, że "co to za karty, że… » więcej 2022-12-17, godz. 06:00 Need for Speed: Unbound [Xbox Series X] Idealny start, zapach palonej gumy roznosi się po dzielnicy i ruszając z szóstej pozycji już po chwili siedzę na zderzaku drugiego w stawce Lamborghini Murciélago… » więcej 2022-12-17, godz. 06:00 The Callisto Protocol [Xbox Series X] Jedna z głośniejszych premier tego roku. To na pewno. Duchowy następca Dead Space? Tu już bym się kłócił. Horror? Owszem. Chwilami. Na pewno jednak solidna… » więcej
12345