Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE » ARCHIWUM 2020
GIERMASZ-Technologie na 25.04.20
Samo złożenie wniosku patentowego nie musi jeszcze nic znaczyć - ale sam fakt, że jedna z wielkich korporacji wymyśliła sobie "elektronicznego przyjaciela", może być znaczący. Jak tłumaczy Radek Lis, jeżeli nie ma kto podziwiać Twoich wyczynów w grach, to wystarczy taki robot, który zachwyci się każdym fragiem... Hmm, tylko czy dokładnie o to powinno chodzić? Także na rozważania filozoficzne nas wzięło w tym wydaniu kącika technologicznego, posłuchajcie rozmowy z naszym ekspertem.
GIERMASZ-Technologie na 18.04.20
Pewna firma z nadgryzionym owocem w logo nie przestaje zadziwiać. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że chociaż z pół internetu ryknęło śmiechem, gdy zaprezentowali cenę swoich... kółek do obudowy komputera - tak przynajmniej drugie pół (a i pewnie część z tych szydzących, heh), już zamówiła ten wyceniony abstrakcyjnie gadżet... Między innymi o tym rozmawiamy z ekspertem technologicznym Giermaszu Radkiem Lisem. Tradycyjnie nie zabrakło tematu nowych telefonów (także tych "nadgryzionych), plotkujemy też na - ostatnio modny - temat konsol nowej generacji.
GIERMASZ-Technologie na 11.04.20
Sporo tym razem o konsolach mówi nasz technologiczny ekspert Radek Lis. A to pojawiła się plotka o polskiej cenie sprzętu od Amerykanów. Więc i Wielki Japoński Adwersarz nie zasypuje gruszek w popiele i pokazuje nowego pada - a świat po prostu szaleje... Dodajmy, że z różnych stron płyną sprzeczne informacje o mocy nowych urządzeń. A wszak i tak, która konsola nowej generacji odniesie większy sukces niż konkurencja, siłą rzeczy dowiemy się po premierze. Ale poplotkować zawsze można, prawda?
GIERMASZ-Technologie na 04.04.20
Nie tak wcale dawno - być może pamiętacie - toczyła się zacięta dyskusja "plasma czy LCD"? Oczywiście mowa o typach matryc używanych w telewizorach. Ostatecznie to starcie wygrała technologia LCD, chociaż potocznie to plasma była symbolem "wypasu". Ale świat idzie do przodu i już za chwilę to LCD ustąpi pola nowym rozwiązaniom - o szczegółach tradycyjnie mówi nasz ekspert Radek Lis. Poza tym, premiery nowych smartfonów i, co może zainteresować graczy, zapowiedziano nowe układy graficzne do laptopów. Posłuchajcie zresztą.