Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE » ARCHIWUM 2020
GIERMASZ-Technologie na 27.06.20
Ceny akcesoriów proponowane przez korporację z nadgryzionym jabłkiem nie raz wprawiły nas w zdumienie. Teraz zaskoczyli nas kwotą, jaką zażyczyli sobie za... kabel. Czy jest on jakiś super-ekstra-niezwykły? Między innymi o tym rozmawiamy z naszym ekspertem Radkiem Lisem - chociaż także o tym, że u "jabłkowych" zajdzie bardzo poważna zmiana dotycząca procesorów jakich używali i jakich będą używać. Poza tym, dyskutujemy między innymi o końcu pewnej "błyskawicy".
GIERMASZ-Technologie na 20.06.20
W tym wydaniu kącika technologicznego w Giermaszu nie ma jakiegoś głównego, przewodniego tematu. Nasz ekspert Radek Lis sprawdził jak zawsze, co dzieje się w świecie nowych technologii - i tak oto, między innymi, zapowiadamy nowe karty graficzne od jednego z dwóch głównych ich producentów. Mamy też informacje o kolejnej firmie, która zdecydowała się wypuścić do sklepu smartfon dla graczy. Pojawia się także temat słuchania muzyki na komputerze i różnych "bajerach", które ostatnio pokazały się na tym segmencie rynku.
GIERMASZ-Technologie na 13.06.20
Oczywiście prezentacja PS5 nie może przejść bez echa także w kąciku technologicznym Giermaszu. Nasz ekspert Radek Lis szukał informacji dotyczących samego sprzętu - co już wiemy, czego się dowiedzieliśmy - między innymi o tym rozmawiamy w audycji. Poza tym, tradycyjnie, nie zabrakło przeglądu nowinek technologicznych. A nie - wróć, temat najnowszej konsoli Sony tak nas pochłonął, że ostatecznie skończyło się na dyskusji na temat tego sprzętu.
GIERMASZ-Technologie na 06.06.20
Jak to: nuda? - ktoś się zdziwi. Przecież ludzkość właśnie wysłała kolejnych ludzi w kosmos, miliony oglądały transmisję, cały świat tym żył... No cóż, jak oglądaliście to wiecie, że oprócz pasjonatów i koneserów (znawców tematu), przeciętny "zjadacz chleba" nieźle się mógł wynudzić. Ale nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis wyjaśnia, dlaczego musiało to tyle trwać. I ma też sporo innych ciekawostek na temat programu lotów w kosmos. Poza tym, plotki o konsolach - i opowieść o pewnej aktualizacji systemu, która (a bo to pierwszy raz?) okazała się niewypałem.