Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE » ARCHIWUM 2020
GIERMASZ-Technologie na 29.08.20
Giganci branży IT pokłócili się o grę. No, nie byle jaką grę oczywiście, o Wielką Lamę Znoszącą Złote Jajka - i poszło o "kasę" naturalnie. Między innymi o tym rozmawialiśmy z naszym technologicznym ekspertem Radkiem Lisem. Poza tym dyskutowaliśmy o zmianach w słynnym portalu społecznościowym. Wielu się nie spodobały, ale i tak będzie się trzeba do nich przyzwyczaić. Są też informacje o nowych kartach graficznych, a naukowcy rozpędzili internet do niewyobrażalnej wręcz prędkości.
GIERMASZ-Technologie na 22.08.20
W dzisiejszym, dziwacznym świecie, doprawdy chyba już nie powinno nas zaskakiwać, prawda? No, ale jednak... skoro, jak opowiada nasz technologiczny ekspert Radek Lis, gdy na klawiaturze pojawia się nowy przycisk odpowiedzialny za umieszczanie... emotek, to można się zastanowić, w jakim kierunku to wszystko zmierza... Dobrze, nie ma co filozofować, a trzeba sprawdzić, jakie to nowe karty graficzne, procesory, smartfony nas czekają - odsłuchajcie rozmowy.
GIERMASZ-Technologie na 15.08.20
Wydaje się, że nawet już chyba przyzwyczailiśmy się do śledzącego nas nieustannie "Wielkiego brata". Oglądasz coś w sklepie internetowym - po czym nagle w Twoich "soszjalach" odpalają się reklamy takich produktów... to już nawet nie zaskakuje. Ale, jednak wciąż są takie aplikacje, w których przekroczono wszelkie granice. Nasz ekspert technologiczny Radek Lis opowiada o jednej, głośnej ostatnio sprawie, w którą zaangażowane są rządy przynajmniej kilku państw. Poza tym, nie zabrakło informacji o nowych gadżetach dla fanów elektroniki.