Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE » ARCHIWUM 2020
GIERMASZ-Technologie na 31.10.20
... no dobrze, właściwie obrus - czy raczej tkanina, która, uwaga, rozpoznaje co na niej położyliśmy. Szok, to będzie technologiczny przełom! No ale dobrze, dosyć złośliwości, w programie rozmawiamy z naszym ekspertem Radkiem Lisem o znacznie poważniejszej sprawie, czyli nowych kartach graficznych. Oferują - zarówno u jednego jak i drugiego największego producenta - doprawdy prawdziwy jakościowy skok. O ile je kupicie, bo ilość zamówień w tym momencie zdecydowanie przekracza możliwości fabryk je produkujących.
GIERMASZ-Technologie na 24.10.20
Niegdysiejszy gigant przeżywa bardzo trudne chwile i nawet premiera najnowszych "flagowych" smartfonów może nie pomóc. Dlaczego tak się dzieje, między innymi o tym rozmawiamy z naszym ekspertem Radkiem Lisem. Przedyskutowaliśmy także informację o aktualizacji najpopularniejszego chyba systemu na świecie. Szokujące, że na razie nikt nie wykrył w niej jakiś poważniejszych błędów... A jakbyście chcieli sobie kupić telewizor zwinięty w rulon, to szykujcie mnóstwo pieniędzy.
GIERMASZ-Technologie na 17.10.20
Nowe "nadgryzione jabłka" już są w sklepach. Oczywiście prezentacja najnowszych urządzeń jednego z liderów branży nie mogła umknąć uwadze naszego technologicznego eksperta Radka Lisa. Dyskutujemy też, jak pod płaszczykiem walki o klimat zdziera się z klientów jeszcze więcej pieniędzy. Ale i konkurencja nie śpi, co prawda premiera flagowca wchodzącej dopiero szeroko na rynek firmy nie była tak medialna, ale samo urządzenie wygląda na naprawdę bardzo solidną propozycję.
GIERMASZ-Technologie na 10.10.20
Ileż to razy w Giermaszu zżymaliśmy się - choć podszyte to i pewnym stoicyzmem, skoro nie mamy na to wpływu - gdy co i rusz wypływają informacje o tym jak ktoś gdzieś nas szpieguje. Oczywiście dzięki nowym technologiom. I jeżeli myślicie, że to się skończy - to nasz ekspert Radek Lis "uspokaja" (ironia zamierzona), że właśnie powstała chyba najbardziej zaawansowana szpiegowska kamera na świecie. Ale nie tylko o tym dyskutujemy w tym wydaniu programu - najnowsza konsola rozebrana "do rosołu", wyczekiwanie na pokaz jednego z gigantów, czyli jest o czym rozmawiać.
GIERMASZ-Technologie na 03.09.20
Premiery coraz bliżej, emocje rosną - oczywiście zainteresowanie graczy koncentruje się przede wszystkim (a to niespodzianka) na grach, jakie będą dostępne na nowych konsolach, ale w tle toczy się też inna dyskusja... Mianowicie chodzi o akcesoria, czy raczej ich ceny. Nasz technologiczny ekspert Radek Lis na bieżąco śledzi te nowiki, tym razem rozmawiamy o tym, ile tak naprawdę miejsca na gry zostanie na twardych dyskach naszych urządzeń. Wychodzi na to, że nie tak znowu wiele, a i tak wiemy na razie o wymaganiach jednej z dwóch oczekiwanych konsol. Więc trzeba będzie inwestować i to chyba nie mało...