Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE » ARCHIWUM 2020
GIERMASZ-Technologie na 28.11.20
Jak walczyć z plagą zapatrzonych w telefony ludzi, którzy nie zwracając na nic uwagi, przykładowo, wchodzą na ulicę? Jest propozycja systemowego rozwiązania sprawy, choć, przyznajemy, trochę z naszym ekspertem Radkiem Lisem powątpiewamy, czy zapowiedź kar coś zmieni. Bo zmienić to się chyba musi nastawienie samych "smartfonowych zombie". Poza tym, między innymi, rozmawiamy o przydatnej urzędowej aplikacji i jej rozwoju. A także o zapowiadanych zmianach systemów operacyjnych - i dlaczego oznacza to przymus kupienia nowego telefonu...
GIERMASZ-Technologie na 21.11.20
Nowe konsole kupione? A macie na czym je wyświetlić? Bo co po tych wszystkich technologicznych "bajerach", gdy na ekranie tego nie zobaczycie? Nasz technologiczny ekspert Radek Lis nie raz o najnowszych rozwiązaniach w branży telewizorów mówił - i teraz kolejne informacje na ten temat. Poza tym, między innymi, zastanawiamy się, czy prawdziwe są plotki o wyłączeniu części nadajników polskich telekomów. Spokojnie - tych starszych, oczywiście kosztem tych nowszych. Szczegóły w programie.
GIERMASZ-Technologie na 14.11.20
Trwają testy "metra przyszłości" - jak opowiada nasz ekspert od nowych technologii Radek Lis, ostatnio odbyły się jazdy załogowe. W specjalnej tubie, w specjalnej kapsule, szczegółów oczywiście posłuchacie w naszej rozmowie. Poza tym, dyskutujemy o bardzo - tak nam się wydaje - odważnym ruchu producenta smartfonów. Nie dość, że to firma, która dopiero wchodzi na bardzo zapchany rynek, to jeszcze "pchają się" ze swoim własnym systemem operacyjnym. Bardzo ciekawe, gdy nawet jedna z największych korporacji w branży nie przełamała obecnie istniejącego duopolu.
GIERMASZ-Technologie na 07.11.20
Nakaszlesz na mnie - a ja powiem, na co jesteś chory... Nie, to nie jest opis jakiegoś horroru czy wytworu chorego umysłu. Jak opowiada nasz technologiczny ekspert Radek Lis, naukowcy testują aplikację, która... diagnozuje kaszel... W sumie, dlaczego nie, jeżeli będzie działać, to oszczędzi czasu i pieniędzy na całkiem drogie kowidowe testy. Ale na szczęście nie tylko o tym rozmawiamy, między innymi omawiamy kolejne nowinki, jakie pojawiają się przy okazji premiery next-genowych konsol.