Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE
GIERMASZ-Technologie na 26.03.22
Skoro na naszej Ziemi wciąż człowiek człowiekowi wilkiem to może na Marsie będzie można znaleźć odrobinę spokoju? Najnowsze kosmiczne wieści ma nasz ekspert technologiczny Radek Lis - chociaż i o internecie nadawanym z przestrzeni, aby wspierać Ukrainę także wspominamy. Poza tym, istotne informacje dla osób mających telewizory starej generacji oraz trochę wieści o nowościach w oprogramowaniu jednej z konsol. Tej, której permanentnie w sklepach nie ma, gdy już plotkuje się o wersji "pro"...
GIERMASZ-Technologie na 19.03.22
Jesteśmy "fanami" pewnej korporacji, która swoje produkty zawsze wycenia bardzo, powiedzmy, solidnie. Była ekstra... szmatka do czyszczenia ekranów, były kółka do skrzyni komputera czy jakieś inne "wynalazki" - to teraz jest kabelek w "promocyjnej" cenie. A i "uwielbiamy" jak wspaniale walczą o lepszy klimat na Ziemi. Sporo cudzysłowów w opisie tej audycji, bo nasza rozmowa z ekspertem Radkiem Lisem dawno nie miała takiego ładunku ironii - a ostatnio też zbyt często robi się smutno, w kontekście agresji Rosji na Ukrainę, co ma także odbicie w światku nowoczesnych technologii.
GIERMASZ-Technologie na 12.03.22
Próbując zachować równowagę w świecie, którego bezpieczeństwo zostało ostatnio brutalnie zniszczone, zaczynamy od normalnych wiadomości. Bo nasz technologiczny ekspert Radek Lis zawsze omawiał konferencje branżowych gigantów, pokazujących swoje nowe produkty. Takie wydarzenie w tym tygodniu się odbyło. Ale na koniec tego wydania kącika technologicznego wracamy i do echa wojny na Ukrainie. Rosyjska agresja i technologie - to niestety idzie w parze. Choć, na szczęście, mamy i przykłady wykorzystania ich w dobrej sprawie.
GIERMASZ-Technologie na 05.03.22
Obawiamy się niestety, że to nie pierwszy raz, gdy w kąciku technologicznym nasz ekspert Radek Lis będzie mówił o reakcji branży IT na agresję putinowskiej Rosji. Trzeba przyznać, że technologiczni giganci, chociaż może jeszcze wciąż niewystarczająco, ale reagują na krzywdę Ukraińców. Sporą część naszej rozmowy poświęcamy właśnie temu wątkowi. Pod koniec nieco normalniej - chociaż przecież jeszcze do tego wszystkiego wcześniej mieliśmy pandemię i takie imprezy się nie odbywały - więc dyskutujemy krótko o ciekawostce z targów w Barcelonie.