Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » TECHNOLOGIE
GIERMASZ-Technologie na 24.12.22
Zmniejszenie kolejek, usprawnienie obsługi - na początku tego wydania kącika technologicznego nasz ekspert Radek Lis opowiada o pomyśle Ministerstwa Zdrowia na pogłębioną informatyzację usług dla pacjenta. Cóż, pewnie jak zawsze wszystko wyjdzie w praktyce. Poza tym, mowa jest o pewnej, wyjątkowej i sprzedanej na charytatywne cele karcie graficznej - i innym takim urządzeniu, którego cena ponoć "wyrwie nas z kapci". Zresztą, nowy, wielki i wyginany monitor dla graczy też tani nie jest. Szczegóły w programie.
GIERMASZ-Technologie na 17.12.22
Były palce, oczy - to dlaczego nie uszy? Naukowcy proponują nowy sposób odblokowywania smartfonów i ciekawe, do jakiej części ciała w tym dojdą... A jakby co, zwraca uwagę nasz technologiczny ekspert Radek Lis, zawsze można "starodawną" metodą wbić kod cyfrowy z klawiatury. Poza tym, mamy informacje o jednym z popularnych komunikatorów, który wprowadza zupełnie nową funkcję "znikających wiadomości". Ciekawe, do czego to posłuży? Nie zabrakło także nowego sprzętu, tym razem projektu ciekawego monitora dla graczy.
GIERMASZ-Technologie na 10.12.22
W dzisiejszych, naszpikowanych elektroniką czasach, niemal w każdej dziedzinie życia przyzwyczajeni jesteśmy do pewnych ułatwień. Gorzej, gdy się coś zepsuje... jak tytułowy tempomat i nie możesz się zatrzymać - na szczęście, stało się to na autostradzie, o czym opowiada nasz technologiczny ekspert Radek Lis. Poza tym, w tym wydaniu kącika także dyskusja o nowych regulacjach w sprawie "promocji" i zaskakujący pomysł producenta odkurzaczy, który stworzył zaskakujące słuchawki do muzyki.
GIERMASZ-Technologie na 03.12.22
Coraz większe i cięższe smartfony potrzebują ulepszonej ochrony - od tego wątku rozpoczynamy to wydanie kącika technologicznego w Giermaszu. Nasz ekspert Radek Lis przejrzał też między innymi doniesienia o sprzedaży inteligentnych zegarków: lider spodziewany, choć na kolejnych miejscach niewielkie niespodzianki też są. Zastanawiamy się też nad inicjatywą oszczędzania energii w polskich firmach i urzędach - cóż, cel słuszny, choć nie do końca jesteśmy pewni, czy w ten sposób da się osiągnąć zakładany efekt?