Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Przegapiliście ostatnią Czekoladę? Nie ma problemu - najaktualniejsze wydania znajdziecie zawsze w tym dziale. :)
Kilka dni przed audycją Shuggie Otis świętował 70 urodziny, wróciliśmy zatem do jego dyskografii i zagraliśmy kilka trochę zapomnianych utworów. Do tego tematu dołączyły brzmienia bluesowe, a także bluesujący rap. Był też soul psychodeliczny, a z nowszej muzyki SZA i Elmiene ze świetną, premierową epką.

Posłuchaj Czekolady #562
Wśród nowości mieliśmy nagrania artystów takich jak Ari Lennox, Lusaint, Jack Harlow, Jacob Collier, czy Lucky Daye. Nie zabrakło też premier płytowych - tu nowymi dźwiękami koili nas (a także zaskakiwali) BJ the Chicago Kid, Sneek, czy André 3000. Do tego na playliście latino na rozgrzanie, flet w jazzie i granie na żywo.

Posłuchaj Czekolady #561
Tym razem słuchaliśmy pięćdziesięcioletniej muzyki - kilka ważnych utworów i płyt świętowało taką rocznicę w tym roku, więc mam nadzieję, że były to dla Was miłe powroty i wspominki. :) Na playliście New Birth, Betty Davis, Roberta Flack, Jackson 5, Joe Simon, Sylvia, czy Dionne Warwick. Przypominaliśmy sobie rok 1973 pod kątem list przebojów, nowych instrumentów, coverów, czy muzyki filmowej.


Posłuchaj Czekolady #560
Odbyliśmy podróż do 1998 roku - było sporo popularnego wtedy R'n'B czy rapu. Przypomnieliśmy sobie, jak wyglądały listy przebojów w tamtych czasach, ale zagraliśmy też kilka numerów niesinglowych. Do playlisty dołączyli między innymi Next, Maxwell, Brandy, Monica, Tamia, Dru Hill, Lauryn Hill, Jay-Z, Deborah Cox, czy Aaliyah.


PS Po tym ćwierćwiecznym graniu w następnej Czekoladzie weźmiemy się za utwory pięćdziesięcioletnie. ;)
Posłuchaj Czekolady #559
W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy pożegnaliśmy wielu znakomitych muzyków i w tej audycji udało nam się ponownie posłuchać wielu z nich. Odwiedzili nas (oczywiście nie ostatni raz) Tina Turner, Ahmad Jamal, Harry Belafonte, Rodriguez, Huey "Piano" Smith, Anita Pointer, Magoo, Wayne Shorter, Maxi Jazz, Linda Lewis, Trugoy the Dove, czy Irene Cara.


Posłuchaj Czekolady #558
Po premierze poszerzonej edycji trzynastej płyty Prince'a "Diamonds and Pearls" sprawdziliśmy cztery nagrania, które można tam usłyszeć. Jednak nie były to jedyne nowości, które grały w Czekoladzie - w końcu ukazały się też nowe krążki od Black Pumas, Joy Denalane, Mayera Hawthorne'a, czy Jamili Woods. Do składu dołączył Brent Faiyaz, który dodał do swojej dyskografii nowy mixtape, a nie zabrakło także urodzinowego Bootsy'ego Collinsa.


Posłuchaj Czekolady #557
JMSN, Sampha, czy Łona - mieliśmy ostatnio kilka premier płytowych i to one grały pierwsze skrzypce w tej Czekoladzie. Do nowych krążków dołączyli też Brittany Howard z nowym singlem, Timbaland samplujący Aaliyah, czy Brandy z zapowiedzią świątecznego materiału.

Posłuchaj Czekolady #556
Sample i covery znowu w roli głównej - tym razem sprawdziliśmy nowe wersje utworów Sade, Salt-N-Pepa, Seala, czy Gladys Knight. A w międzyczasie Doja Cat samplowała Dionne Warwick, a James Blake inspirował się Pharrellem.

Posłuchaj Czekolady #555
Co łączy duet Outkast z Markiem Ronsonem? Na jakie nagrody ma szansę SZA? Co Brian McKnight ma wspólnego z wojskiem? Z kim Summer Walker nagrała ostatnio remiks? Między innymi te kwestie sprawdzamy w tej Czekoladzie, dorzucając do playlisty utwory takich artystów jak Marzz, Toni Braxton, Mutiny, czy The Time.

Posłuchaj Czekolady #554
1234567