Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Dziś Czekolada wraca do korzeni, czyli gramy stary soul - będą świetne wokalistki i wokaliści, a także kilka niesamowitych i trochę zapomnianych zespołów (w tym także dziecięcych z uwagi na Dzień Dziecka). Cztery płyty, do których sięgniemy, widać na grafice obok, ale będzie tego znacznie więcej. Jeśli kochacie soulową klasykę i piękne głosy, to zapraszam do słuchania od 23:00.
Tym razem skupimy się na premierach serialowych i filmowych ("Homecoming" z Janelle Monáe, czy "Little Fires Everywhere") oraz na muzyce, która jest z nimi powiązana. Wybór będzie jak najbardziej subiektywny, bo do nowości dołączą także trochę starsze pozycje, które warto obejrzeć ze względu na fabułę, jak i ścieżkę dźwiękową. Startujemy o 23:00! :)
Czekoladę zaczniemy dziś w nawiązaniu do 70. urodzin Steviego Wondera i pogramy kilka kompozycji stworzonych przez Steviego dla innych artystów. Będzie radośnie, melodyjnie i soulowo, a później przejdziemy do premierowych albumów Nicka Hakima, czy Mosesa Sumneya i zagramy tyle nowości, na ile starczy nam czasu! A zaczynamy tradycyjnie po 23:00.
Ubiegły tydzień to kilka bardzo bolesnych pożegnań - zmarli Betty Wright, Little Richard i Ty, którzy na pewno wszyscy wykonają kilka utworów w Czekoladzie. Dłuższą chwilę spędzimy więc ze starszą muzyką, a dopełnimy ją nowościami o klasycznym brzmieniu - nawiązującymi do jazzu, psychodelicznego soulu, czy R'n'B z lat 90.
Dziś połączymy się telefonicznie z Łoną i Webberem - pogadamy o "Śpiewniku domowym", Szczecinie, niewydanych kawałkach, imprezach, szafach i sambie - czyli o wszystkim. :) Pogramy też oczywiście sporo dobrej muzyki, a zaczynamy o 23:00!
Przez sporo audycji tematycznych mamy tyle zaległości w premierach, że powinniśmy grać całą noc! :D Postaram się to delikatnie nadrobić po 23:00, a pomogą mi w tym m.in. Tom Misch, Yussef Dayes, Emmavie, Thundercat i kilka innych osób.
Jutro miną cztery lata od śmierci Prince'a, a jego muzyczny katalog nadal pozostaje bezkonkurencyjny, a przy okazji niezmierzony. Ilość płyt, singli, a także kawałków tworzonych dla innych artystów (nawet pod pseudonimami) nadal zdumiewa i jest też niekończącym się tematem do audycji. Dlatego dziś kolejne purpurowe dwie godziny - zagrają mniej znane kompozycje Księcia (solowe i te oddane innym) - takie, których jeszcze nie słuchaliśmy. Czyli w Czekoladzie po 23:00 soul, funk, rock, a przede wszystkim rewelacyjna muzyka!
Skoro #zostańwdomu, to biorę z półki winyle i gram w Czekoladzie stary soul z czarnych płyt. Będą z nami Bobby Womack, Gil Scott-Heron, czy Mavis Staples - skupimy się na utworach, których raczej nie graliśmy w audycji. Tematy piosenek i brzmienia będą zróżnicowane, ale cel mamy jeden - dwie piękne, soulowe godziny z dobrą muzyką. :)
W piątek usłyszeliśmy o tym, że odszedł od nas Bill Withers, tak więc dziś Czekolada nie mogłaby być poświęcona nikomu innemu. Jego muzyka była z nami niezliczoną ilość razy, a dziś powraca w oryginalnych, studyjnych wersjach, ale także jako covery, czy sample. Wybór jest duży, także na pewno zagramy przepiękne kompozycje. <3 Zapraszam od 23:00.
Zaczniemy od kilku kawałków nawołujących do pozostania w domu, na playliście też urodzinowa płyta od Księcia i niezapomniany Manu Dibango. A z premier na pewno Cleo Sol, czy Knxwledge - reszta wyjdzie w praniu. :)
1234567