Ekipa tureckiego trenera Ferhata Akbasa wygrała w Szczecinie z Mladost Zagrzeb w rewanżowym ćwierćfinałowym meczu 3:0 (19,18,10). Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Siatkarki Grupa Azoty Chemik Police awansowały do półfinału Pucharu CEV. Ekipa tureckiego trenera Ferhata Akbasa w rewanżowym ćwierćfinałowym meczu pokonała Mladost Zagrzeb 3:0 w setach do 19, 18 i 10.
Pierwsze starcie w stolicy Chorwacji policzanki także wygrały bez straty seta i dziś mogły cieszyć się z awansu do czołowej czwórki europejskich rozgrywek.

Jak mówiła środkowa Chemika Iga Wasilewska, kluczem do zwycięstwa w hali Netto Arena we wtorkowym spotkaniu była mocna i precyzyjna zagrywka, która utrudniła grę siatkarkom z Zagrzebia. - Wyeliminowaliśmy ich grę na środku siatki. Łatwiej było ustawić blok. Po tym, kiedy było wiadomo, że już nie awansują, widać było, że zeszło z nich powietrze. Wynik jest klarowny i nie pozostawia złudzeń, kto zasługuje na czwórkę - stwierdziła Wasilewska.

Siatkarki Chemika Police w środę poznają swojego półfinałowego rywala w Pucharze CEV, którym prawdopodobnie będzie francuski zespół Volero Le Cannet.
Relacja Artura Dyczewskiego w Wiadomościach o godzinie 20.
Jak mówiła środkowa Chemika Iga Wasilewska, kluczem do zwycięstwa w hali Netto Arena we wtorkowym spotkaniu była mocna i precyzyjna zagrywka, która utrudniła grę siatkarkom z Zagrzebia.