Aluron Virtu Warta Zawiercie - Espadon Szczecin 1:3. Fot. Espadon Szczecin
Siatkarze Espadonu odnieśli cenne zwycięstwo w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Szczecinianie pokonali w piątek na wyjeździe Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:1 w 28 kolejce Plus Ligi.
Drużyna trenera Michała Gogola po niezwykle wyrównanej i emocjonującej walce wygrała pierwszego seta do 31. W drugiej odsłonie minimalnie lepszy na przewagi był beniaminek rozgrywek, który wygrał do 24 i doprowadził do remisu. Po przerwie nasi siatkarze dalej dzielnie poczynali sobie na parkiecie rywala i pokonali gospodarzy w trzeciej partii do 21. Po objęciu prowadzenia biało-niebiescy nie zmarnowali szansy na komplet punktów i rozstrzygnęli na swoją korzyść czwartego seta do 23 wygrywając tym samym całe spotkanie 3:1. Do zwycięstwa poprowadził atakujący Espadonu Bartłomiej Kluth, który w starciu zdobył 25 punktów.

Po piątkowym sukcesie w Zawierciu szczecinianie opuścili strefę barażową awansując na bezpieczne 12 miejsce w tabeli. Ta lokata zapewnia utrzymanie w Plus Lidze bez konieczności rozgrywania barażowych pojedynków.

W kolejnym ligowym meczu siatkarze Espadonu za tydzień w Szczecinie zmierzą się z Jastrzębskim Węglem.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Espadon Szczecin 1:3 (31:33, 26:24, 21:25, 23:25)

Aluron Virtu: Smith, Patak, Bociek, Pająk, Żuk, Swodczyk, Koga (libero) oraz Zajder, de Leon, Kaczorowski, Długosz, Popik.

Espadon: Gałązka, Ruciak, Kluth, Kowalski, Gawryszewski, Wika, Mihułka (libero) oraz Tervaportti, Malinowski, Menzel.

MVP: Bartłomiej Kluth (Espadon).