Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Korek do Kołbaskowa po stronie niemieckiej. Fot. Maciej Undro
Korek do Kołbaskowa po stronie niemieckiej. Fot. Maciej Undro
Poprawia się drożność na najbardziej obleganych przejściach granicznych. Według danych Straży Granicznej – na przejściu granicznym w Kołbaskowie na przejazd z Niemiec do Polski trzeba czekać około 8 godzin. Jeszcze wczoraj ciężarówki musiały stać ponad dobę. To między innymi dzięki nowemu rozporządzeniu ministra zdrowia. Dotyczy ono zmian przy wypełnianiu kart lokalizacyjnych na granicach. Rozporządzenie zdjęło z osób pracujących w Niemczech i w Czechach obowiązek wypełniania kart lokalizacyjnych.

Pandemia koronawirusa uruchomiła pokłady dobra. Polacy organizują miedzy innymi dowożenie posiłków dla personelu szpitali oraz służb dbających o nasze bezpieczeństwo. Ruszyło także wsparcie dla kierowców stojących w korkach na granicy. Jest także aplikacja dzięki, której osoby starsze mogą liczyć na pomoc ze strony sąsiadów i wolontariuszy.
1 mln zł przekazał Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do trzech zachodniopomorskich szpitali – dwóch w Szczecinie - zakaźnego przy Arkońskiej i do szpitala klinicznego przy Unii Lubelskiej oraz do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego - informuje rzeczniczka Zarządu Morskich Portów – Monika Woźniak Lewandowska.
Wcześniej do pomocy szpitalom, zakładom opieki zdrowotnej i służbom sanitarnym włączyła się Grupa Azoty. Każda ze spółek przekaże po 750 tys. zł w formie darowizny pieniężnej i rzeczowej. . Zarządy i Rady Nadzorcze spółek Grupy Azoty S.A. - Zakłady Azotowe Kędzierzyn, Zakłady Chemiczne Police S.A. i Zakłady Azotowe „PUŁAWY” S.A. podjęły już stosowne uchwały. Fundusze zostaną przekazane m.in. specjalistyczny sprzęt medyczny, lekarstwa i środki higieniczne.
Zaprasza Janusz Wilczyński.
Goście:
  • Romuald Szmyt - prezes Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych
  • Dominika Jackowski - szczecińska radna
  • Marek Duklanowski - były radny Szczecina, obecnie dyrektor szczecińskiego RZGW
  • Krzysztof Woźniak - Gospoda Herbu Korab
  • dr Wojciech Wardacki - prezes zarządu Grupy Azoty
  • Weronika Bulicz - rzeczniczka prasowa Akademii Morskiej w Szczecinie
  • Jakub Pawlik - przewodniczący Studenckiego Sztabu Kryzysowego, przewodniczący Parlamentu Studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
  • Karolina Mucha - współtwórczyni aplikacji Ihelpyou.app - do pomocy międzysąsiedzkiej
  • prof. Sławomira Anna Gruszewska - psycholog, Uniwersytet Szczeciński

 

Zobacz także

2020-03-26, godz. 22:53 Rolnicy wskazują rozwiązania Wprowadzenie zasady pierwszeństwa polskiej żywności przed importowaną, umożliwienie rolnikom bezpośredniej sprzedaży na targowiskach, zaniechanie poboru… » więcej 2020-03-26, godz. 22:44 Uszczelnione granice dla pracowników na terenach przygranicznych Od północy osoby, które będą przekraczały polską granice będą poddane rygorowi dwutygodniowej kwarantanny. Od czwartku obowiązują nowe przepisy. Jak… » więcej 2020-03-25, godz. 22:06 Koronawirus a małe kluby sportowe Pandemia koronawirusa sprawiła, że w bardzo trudnej sytuacji znalazły się małe kluby sportowe, które nie zdążyły wznowić rozgrywek. W środowisku nie… » więcej 2020-03-25, godz. 21:46 Tegoroczne święta inne niż wszystkie Bez tradycyjnego obrzędu obmycia nóg w Wielki Czwartek i święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. W Wigilię Paschalną oraz w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego… » więcej 2020-03-24, godz. 21:21 Upadłość konsumencka na zmienionych zasadach Od wtorku nawet jeżeli ktoś popadł w długi, bo zachowywał się nieodpowiedzialnie, ale nie robił tego celowo, będzie mógł się oddłużyć. Czy nowe regulacje… » więcej 2020-03-24, godz. 21:20 Jak nie zwariować w trakcie kwarantanny? „Zostańmy w domu” to najważniejsze przesłanie ostatnich dni. Jak ograniczenie bezpośrednich kontaktów z innymi ludźmi wpływa na relacje społeczne… » więcej 2020-03-23, godz. 19:46 Rekrutacja do Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja Gdy uczniowie nie mogą korzystać z zajęć pozalekcyjnych naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzi bezpłatna Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Młodzież… » więcej 2020-03-23, godz. 19:43 Dłuższa przerwa w szkołach. Jak wyglądać będzie zdalne nauczanie? Szkoły nie pracują, a lekcje odbywają się zdalnie. Nauczyciele mogą prowadzić zajęcia przez Skype'a, Facebooka, korzystać z platform do nauki lub poprosić… » więcej 2020-03-19, godz. 19:55 Piłkarskie Euro za rok. Co z igrzyskami olimpijskimi? Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zostały przeniesione na 2021 rok. Ze względu na pandemię koronawirusa turniej o mistrzostwo Europy, w którym zagwarantowany… » więcej 2020-03-19, godz. 11:03 Najlepsze filmy na kwarantannę Kina zamknięte, ale filmy, w tym nowości, można oglądać przez Internet.W programie krytycy podpowiedzą , jakie obrazy i seriale warto obejrzeć,a które… » więcej
12345