Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Jutro o tej porze większość z nas będzie już po kolacji wigilijnej, a znaczna część zasiądzie do telefonów i internetu, by porozmawiać z najbliższymi. Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą dla wielu rodzin inne niż zwykle. I dalekie od radości.
Co najmniej kilkuset polskich kierowców nie zdąży wrócić z Wielkiej Brytanii na wigilijną kolację. Z powodu obostrzeń i ograniczeń w podróżowaniu do kraju nie przyjadą już pracujący za granicą Polacy, którzy powrót do domu odłożyli na ostatnią chwilę. Do dzieci i wnuków nie pojadą babcie i dziadkowie.
Ale także w kraju wiele rodzin nie spędzi świąt razem. W naszym codziennym życiu wiele zmieniła pandemia, która wiosną tego roku rozlała się po świecie. Część z nas zalecenia lekarzy traktuje bardzo poważnie, inni kwestionują samo istnienie koronawirusa. Ale czy wierzymy, czy nie – nasza codzienność uległa zmianie. A teraz przed nami święta, dla wielu osób najważniejsze dni w roku. I one również – siłą rzeczy – będą inne niż dotychczasowe. I może to jest właśnie nasza szansa? Żeby zwolnić, odetchnąć, mieć dla rodziny i siebie wreszcie trochę czasu? Żeby naprawdę przeżyć te Święta?
Zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • prof. Sławomira Anna Gruszewska - psycholog, Uniwersytet Szczeciński
  • ks. prof. Andrzej Kobyliński - filozof i etyk, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • dr Piotr Goniszewski - teolog, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego,
  • Iwona Klimowicz - socjolog
  • Robert Grabowski - współorganizator Spotkań przy Zupie i Szczecińskiego Tygodnia Ubogich
 

Zobacz także

2021-03-02, godz. 23:03 Polityczne zaangażowanie celebrytów Artyści i celebryci prześcigają się w podkreślaniu swoich politycznych niechęci, choć nie taka jest ich główna rola. Skąd się bierze ten stadny pęd… » więcej 2021-03-02, godz. 10:32 Odbudowa polskiej gospodarki Znamy założenia Krajowego Planu Odbudowy. Do 2026 roku Polska otrzyma ponad 57 miliardów euro w postaci dotacji i pożyczek. Środki będą przeznaczone na… » więcej 2021-03-02, godz. 10:31 Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Mija dekada od ustanowienia Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jak przywracana jest pamięć o tych, którzy po wojnie nie zaprzestali walki o wolną Polskę?… » więcej 2021-03-02, godz. 10:30 Akcja w Rymaniu. Jak działały służby? To była trudna i szeroko komentowana interwencja policjantów. W sobotę wieczorem w Rymaniu kobieta wjechała samochodem w budynek stacji paliw. Funkcjonariusze… » więcej 2021-02-25, godz. 21:29 Prokuratura w sprawie Marszałka Grodzkiego 180 przesłuchanych świadków, 14 zdarzeń korupcyjnych, które mają mieć związek z działalnością szpitala Szczecin-Zdunowo, gdy kierował nim prof. Tomasz… » więcej 2021-02-25, godz. 21:31 Młodzi bardziej lewicowi? Według CBOS, lawinowo rośnie odsetek młodych Polaków o poglądach lewicowych. W liberalno-lewicowych kręgach politycznych - euforia. Czy słusznie? » więcej 2021-02-25, godz. 21:33 Internet pełen błędów językowych „Mój” przez „u” otwarte, „ludzią” zamiast ludziom. Jakie błędy robimy na swoich "fejsach" i twitterach? I dlaczego, z roku na rok, coraz bardziej… » więcej 2021-02-24, godz. 18:52 Covid - nowe obostrzenia i trzecia fala W środę mamy ponad 12 tysięcy nowych zachorowań na koronawirusa. Coraz częściej mówi się o trzeciej fali epidemii, w związku z tym czekają nas nowe obostrzenia… » więcej 2021-02-24, godz. 18:55 Emerytury dla represjonowanych Mija pół roku od kiedy obowiązuje ustawa, dzięki której działacze opozycji antykomunistycznej i represjonowani z powodów politycznych w okresie PRL-u otrzymują… » więcej 2021-02-24, godz. 18:57 Pasje na emeryturze Dokonał niemożliwego i stał się inspiracją dla wielu ludzi na świecie. Przekraczał granice, także własnych słabości. We wtorek świat obiegła informacja… » więcej
9091929394