Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Josep Borrell. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Josep_Borrell
Josep Borrell. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Josep_Borrell
Nie milkną echa wyjątkowo nieudanej wizyty w Moskwie szefa unijnej dyplomacji Josepa Borrella. Część europarlamentarzystów zaczęła nawet zbierać podpisy pod wnioskiem o jego odwołanie.

Wizyta Borrella została uznana za porażkę. W jego obecności Siergiej Ławrow minister spraw zagranicznych Rosji podczas konferencji prasowej ostro krytykował Unię Europejską i Stany Zjednoczone, a Borrell nie reagował. W trakcie jego wizyty władze Rosji poinformowały o wydaleniu trojga dyplomatów, w tym Polki. Zarzucano im udział w demonstracjach w obronie uwięzionego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

Nieoficjalnie unijni politycy mówią, że Borrell pojechał do Rosji mimo ostrzeżeń, by tego nie robił. Wykazał się brakiem doświadczenia i pozwolił upokorzyć Unię Europejską.

Nie milkną echa wizyty szefa unijnej dyplomacji w Moskwie, podczas której Josep Borell został zrugany przez szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa. Borell pojechał do stolicy Rosji wbrew opiniom Polski i krajów bałtyckich. Czy Komisja Europejska będzie w stanie prowadzić twardą politykę wobec Kremla?
Zaprasza Janusz Wilczyński.
Goście:
  • Maciej Jastrzębski - korespondent Polskiego Radia w Moskwie
  • prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski - profesor Uniwersytetu Łódzkiego w Katedrze Teorii Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa
  • prof. Konrad Raczkowski, ekonomista
 

Zobacz także

2021-04-13, godz. 12:35 Pokolenie Covid - młodzi bezrobotni Polska ma najniższą stopę bezrobocia w Unii Europejskiej - wynika z najnowszych analiz Eurostatu. Rośnie natomiast liczba młodych osób bez pracy. Jest ich… » więcej 2021-04-13, godz. 12:39 Czy Narodowy Spis Powszechny ma sens? Są pytania o sytuację rodzinną, mieszkaniową, ekonomiczną, wyznanie czy ewentualną niepełnosprawność – w tym miesiącu ruszył Narodowy Spis Powszechny… » więcej 2021-04-12, godz. 19:51 Głosowanie nad Narodowym Funduszem Odbudowy Polska opozycja, która dopiero co mówiła o „racji stanu” i wzywała do jak najszybszej ratyfikacji, wartego 750 mld euro unijnego Funduszu Odbudowy, dziś… » więcej 2021-04-12, godz. 21:06 Polacy sceptyczni wobec szczepień Z raportu badaczy Uniwersytetu Warszawskiego wynika, że nasze społeczeństwo jest wciąż jednym z najbardziej niechętnych szczepieniom przeciwko Covid-19… » więcej 2021-04-12, godz. 21:16 Szyderstwo zamiast refleksji - rocznica katastrofy smoleńskiej Zamiast rocznicowej refleksji mieliśmy szyderstwa i powrót do narracji o winie ofiar katastrofy smoleńskiej, do której sygnał dał sam Donald Tusk. Komu i… » więcej 2021-04-08, godz. 20:20 Pokolenie straconych, czyli konsekwencje zdalnego nauczania Minister Przemysław Czarnek (MEiN) zapowiada powrót do szkół jeszcze w kwietniu. To dobra wiadomość, bo jak wynika z badań PIE edukacyjne, społeczne i… » więcej 2021-04-08, godz. 20:33 Niepewne losy immunitetu Marszałka Grodzkiego Wniosek o uchylenie immunitetu Marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu, w związku z zarzutami korupcyjnymi, które chce mu postawić prokuratura, od dwóch tygodni… » więcej 2021-04-08, godz. 20:35 "Rzuć na tacę i wesprzyj naszą pracę" Strajk Kobiet wzywa do zbiórki na akcję, która ma „bronić przed wszechobecną opresją religijną” i zalać kraj plakatami atakującymi kościół katolicki… » więcej 2021-04-07, godz. 22:28 Wahania jedności Zjednoczonej Prawicy Napięcia w koalicji, czeski film w opozycji – głośny wywiad prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dla Gazety Polskiej rodzi pytania o przyszłość Zjednoczonej… » więcej 2021-04-07, godz. 22:16 Polacy sednem problemu szczepiennego Niemiec Niemcy mają problem ze szczepieniami, bo z „ich” szczepionek korzystają Polacy – uważa Agnieszka Pomaska, poseł PO. W jakich kategoriach oceniać takie… » więcej
9394959697