Radio SzczecinRadio Szczecin » Blog Marcina Gondziuka » Marcin Gondziuk
Czekaliśmy długo na ich nowy album. 5 lat i 7 miesięcy minęło od wydania poprzedniej płyty ,,No Line On The Horizon", a tak długiej przerwy grupa U2 jeszcze nie miała! Wciąż zastanawialiśmy się, kiedy będzie nowa płyta, wciąż były jakieś przecieki, ale żadnych konkretów, aż tu nagle, bez zapowiedzi, nowy album U2 się ukazał! Tym razem jednak inaczej niż zwykle, bo za darmo i na razie tylko cyfrowo dla użytkowników iTunesa, a to wszystko z okazji premiery iPhone'a 6. Tak właśnie firma Apple i zespół U2 połączyli siły marketingowe i dystrybucyjne, by wprowadzić na rynek swoje nowe dzieła. Takie czasy! Przy okazji konferencji zorganizowanej przez Apple grupa U2 zagrała jedną piosenkę z tego albumu. Fizycznie płyta ukaże się 13 października. Do tego czasu można jej posłuchać za darmo w iTunesie.
Apple ma więc głośną promocję, U2 konkretny przelew na koncie od Apple'a, a fani muzykę za darmo. Wszyscy zadowoleni? Niekoniecznie! Problem w tym, że album ten dostali automatycznie na swoje urządzenia wszyscy użytkownicy iTunesa, a nie wszyscy są przecież fanami U2. Niektórzy określili to nawet jako spam. Firma Apple zareagowała bardzo szybko i uruchomiła opcję ,,delete" i teraz można szybko usunąć niechcianą zawartość ze swojego urządzenia. A w sumie jakieś 500 milionów użytkowników iTunesa obdarowanych zostało automatycznie albumem ,,Songs Of Innocence". I bardzo wielu z nich z radością skorzystało z tego prezentu!
 

Zobacz także

2015-04-28, godz. 10:53 Powrót Rudego W grudniu roku 2010 odbył się pożegnalny koncert zespołu Simply Red. Jak się jednak teraz okazuje, wcale nie taki pożegnalny, bo Mick Hucknall postanowił… » więcej 2015-03-26, godz. 10:32 Pożegnanie z hitem Sinead O’Connor ogłosiła, że nie będzie już śpiewała na koncertach swojego największego przeboju ,,Nothing Compares 2 U”. Na swoim profilu na Facebooku… » więcej 2015-03-16, godz. 11:13 Kuszyńska jedzie do Wiednia Monika Kuszyńska będzie reprezentowała Polskę w tym roku w Konkursie Piosenki Eurowizji. To spora niespodzianka, bo wcześniej nie typowano jej w ogóle na… » więcej 2015-02-03, godz. 12:43 Muzyczny wypadek Sam Smith to ostatnio jedna z największych gwiazd popu na świecie. Przełomem w jego karierze okazała się piosenka ,,La La La” zaśpiewana u Naughty Boya… » więcej 2014-11-02, godz. 21:45 Jak brat z bratem O tym się mówi i pewnie będzie się mówiło, dopóki się nie stanie. Rzecz dotyczy grupy Oasis, jednego z najpopularniejszych brytyjskich zespołów rockowych… » więcej 2014-10-04, godz. 16:32 Król Popu postraszy w trójwymiarze John Landis pracuje nad trójwymiarową wersją słynnego teledysku do przeboju Michaela Jacksona ,,Thriller". Po raz pierwszy świat zobaczył ten teledysk w… » więcej 2014-08-11, godz. 23:05 To, co ich łączy, mocniejsze niż to, co dzieli? 18 września odbędzie się w Szkocji referendum w sprawie odłączenia się tego kraju od Wielkiej Brytanii. Szkoci są podzieleni, ale w tej sprawie głos zabierają… » więcej 2014-06-23, godz. 10:53 Sia prosi wszechświat Ta pani siedzi w branży muzycznej od wielu już lat i od lat ma zagorzałych fanów, ale dopiero teraz stała się gwiazdą popu pierwszej wielkości. Sia Furler… » więcej 2014-06-11, godz. 20:56 Przy muzyce o sporcie (i nie tylko) Niesamowitą popularnością cieszy się nowy, mundialowy teledysk do piosenki Shakiry ,,La La La". Kolumbijska gwiazda nakręciła już wcześniej jeden videoclip… » więcej 2014-06-01, godz. 22:02 Modern Talking reaktywacja? Kiedy 2 lata temu Thomas Anders był w Szczecinie i gościliśmy go w Radiu Szczecin, padały również pytania o to, w jakich relacjach pozostaje z Dieterem Bohlenem… » więcej
123