Radio SzczecinRadio Szczecin » Blog Marcina Gondziuka » Marcin Gondziuk
Monika Kuszyńska będzie reprezentowała Polskę w tym roku w Konkursie Piosenki Eurowizji. To spora niespodzianka, bo wcześniej nie typowano jej w ogóle na giełdzie nazwisk. Pewniakiem wydawała się Doda, która na dzień przed ogłoszeniem przez Telewizję Publiczną nazwiska naszej reprezentantki na konkurs, napisała u siebie na Facebooku: ,,Z serdecznymi pozdrowieniami dla prezesa Polskiej Telewizji "Publicznej"”. Niektórzy odczytywali to jako radość Dody z mającej nastąpić następnego dnia nominacji, ale wielu sądziło, że to sarkazm i Doda już wie, że nie pojedzie na Eurowizję. Ci drudzy mieli rację. Oprócz Dody typowano też Margaret, która przyznała nawet, że dostała taką propozycję, ale jej nie przyjęła. ,,To przestał być festiwal muzyki" - powiedziała Margaret, ale przyznała też, że może kiedyś się skusi, więc tak do końca nie odrzuca możliwości występu w tym konkursie w przyszłości.
Monika Kuszyńska już kiedyś startowała w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji z grupą Varius Manx. Było to w roku 2003. Wtedy jeszcze odbywały się takie właśnie eliminacje. Widzowie wybierali naszego reprezentanta w głosowaniu SMS-owym spośród zgłoszonych piosenek. Zespół Varius Manx z Moniką Kuszyńską zgłosił wtedy utwór, zatytułowany ,,Sonny”, który jednak przepadł w głosowaniu. Eliminacje wygrał zespół Ich Troje z piosenką ,,Keine Grenzen” i to był wtedy nasz reprezentant w konkursie, odbywającym się w Rydze. Ich Troje zajęli siódme miejsce, a wygrała reprezentantka Turcji Sertab Erener.

Teraz krajowych eliminacji nie ma. Telewizja sama wyznacza naszego reprezentanta. W zeszłym roku Donatan i Cleo. W tym roku Monika Kuszynska. A tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 23 maja w Wiedniu, stolicy Austrii, bo reprezentująca ten kraj Conchita Wurst wygrała w roku ubiegłym. Monika Kuszyńska wykona w Wiedniu utwór zatytułowany ,,In The Name Of Love”, do którego sama napisała słowa, a muzykę skomponował jej mąż Kuba Raczyński.
 

Zobacz także

2015-04-28, godz. 10:53 Powrót Rudego W grudniu roku 2010 odbył się pożegnalny koncert zespołu Simply Red. Jak się jednak teraz okazuje, wcale nie taki pożegnalny, bo Mick Hucknall postanowił… » więcej 2015-03-26, godz. 10:32 Pożegnanie z hitem Sinead O’Connor ogłosiła, że nie będzie już śpiewała na koncertach swojego największego przeboju ,,Nothing Compares 2 U”. Na swoim profilu na Facebooku… » więcej 2015-02-03, godz. 12:43 Muzyczny wypadek Sam Smith to ostatnio jedna z największych gwiazd popu na świecie. Przełomem w jego karierze okazała się piosenka ,,La La La” zaśpiewana u Naughty Boya… » więcej 2014-11-02, godz. 21:45 Jak brat z bratem O tym się mówi i pewnie będzie się mówiło, dopóki się nie stanie. Rzecz dotyczy grupy Oasis, jednego z najpopularniejszych brytyjskich zespołów rockowych… » więcej 2014-10-04, godz. 16:32 Król Popu postraszy w trójwymiarze John Landis pracuje nad trójwymiarową wersją słynnego teledysku do przeboju Michaela Jacksona ,,Thriller". Po raz pierwszy świat zobaczył ten teledysk w… » więcej 2014-09-18, godz. 23:05 U2 w nowych czasach Czekaliśmy długo na ich nowy album. 5 lat i 7 miesięcy minęło od wydania poprzedniej płyty ,,No Line On The Horizon", a tak długiej przerwy grupa U2 jeszcze… » więcej 2014-08-11, godz. 23:05 To, co ich łączy, mocniejsze niż to, co dzieli? 18 września odbędzie się w Szkocji referendum w sprawie odłączenia się tego kraju od Wielkiej Brytanii. Szkoci są podzieleni, ale w tej sprawie głos zabierają… » więcej 2014-06-23, godz. 10:53 Sia prosi wszechświat Ta pani siedzi w branży muzycznej od wielu już lat i od lat ma zagorzałych fanów, ale dopiero teraz stała się gwiazdą popu pierwszej wielkości. Sia Furler… » więcej 2014-06-11, godz. 20:56 Przy muzyce o sporcie (i nie tylko) Niesamowitą popularnością cieszy się nowy, mundialowy teledysk do piosenki Shakiry ,,La La La". Kolumbijska gwiazda nakręciła już wcześniej jeden videoclip… » więcej 2014-06-01, godz. 22:02 Modern Talking reaktywacja? Kiedy 2 lata temu Thomas Anders był w Szczecinie i gościliśmy go w Radiu Szczecin, padały również pytania o to, w jakich relacjach pozostaje z Dieterem Bohlenem… » więcej
123