Radio SzczecinRadio Szczecin » Blog Marcina Gondziuka » Marcin Gondziuk
W grudniu roku 2010 odbył się pożegnalny koncert zespołu Simply Red. Jak się jednak teraz okazuje, wcale nie taki pożegnalny, bo Mick Hucknall postanowił wznowić działalność tej grupy! Zapowiedź powrotu padła już w listopadzie ubiegłego roku. Rudy napisał wtedy: ,,W 2015 roku grupa Simply Red będzie obchodziła trzydzieste urodziny. Jaki może być lepszy sposób na świętowanie takiego jubileuszu niż urodzinowe koncerty? Trasa ,,Big Love” zacznie się w Danii w październiku, potem Polska, Czechy, Austria, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Francja, Belgia, Holandia i na koniec Wielka Brytania” – takie właśnie ogłoszenie zamieścił Mick Hucknall. Od razu ruszyła też sprzedaż biletów na koncerty. Wydawało się wówczas, że to będzie powrót tylko do działalności koncertowej, a tymczasem gruchnęła właśnie wieść, że gotowa jest już też całkiem nowa płyta tej grupy!
Jak wyjaśnia Mick, krótko po tym, jak narodził się pomysł tournée z okazji 30-lecia, zaczął myśleć też o tym, aby spróbować nagrać nowe piosenki. ,,Zastanawiałem się, jak dziś moglibyśmy zabrzmieć i niedługo później zacząłem pisać". A jak zaczął, wyszedł z tego materiał na cały nowy album, który zatytułowany został ,,Big Love". To będzie pierwsza płyta Simply Red od ośmiu lat! Przy okazji Mick przyznał, że poprzednia płyta ,,Stay" z 2007 roku była próbą odejścia od charakterystycznego brzmienia grupy. ,,Wtedy uciekałem od zespołu. Dziś cieszy mnie to, że jesteśmy uważani za zespół soulowy złożony z białych muzyków. Nasze brzmienie jest rozpoznawalne". Album ,,Big Love” ukaże się w czerwcu, a w październiku zacznie się trasa koncertowa zespołu. W Polsce zespół zagra 24 października. Wystąpi w Warszawie na Torwarze.

Początki zespołu Simply Red sięgają roku 1985. A skąd wzięła się nazwa tej grupy? Otóż Mick Hucknall miał w szkole ksywkę Red, czyli Rudy, ze względu na rude włosy i dlatego, kiedy zakładał zespół, chciał go nazwać Red. Jego menedżer nie był jednak tym zachwycony. Powiedział: ,,Mick, nie możesz nazwać zespołu Red, musisz wstawić jeszcze jakieś słowo, żeby to jakoś brzmiało. Na przykład Just Red”. Mickowi jednak to się nie podobało. Menedżer zaproponował, że w takim razie niech będzie Simply Red (czyli Po prostu Rudy). Ale ta nazwa też Rudemu się nie podobała. Chciał, żeby zespół nazywał się Red bez żadnego Simply. Menedżer się uparł, powiedział, że Simply Red to świetna nazwa i koniec! Mick Hucknall nie był przekonany, ale odpuścił. Pomyślał, że i tak to się nie przyjmie, że wcześniej czy później zostanie samo Red. Pomylił się jednak, bo nazwa się przyjęła, a z czasem Mick przyznał, że to menedżer miał rację. Dziś Simply Red to jedna z najlepszych marek muzycznych na świecie. Marka, która ma już 30 lat.
 

Zobacz także

2015-03-26, godz. 10:32 Pożegnanie z hitem Sinead O’Connor ogłosiła, że nie będzie już śpiewała na koncertach swojego największego przeboju ,,Nothing Compares 2 U”. Na swoim profilu na Facebooku… » więcej 2015-03-16, godz. 11:13 Kuszyńska jedzie do Wiednia Monika Kuszyńska będzie reprezentowała Polskę w tym roku w Konkursie Piosenki Eurowizji. To spora niespodzianka, bo wcześniej nie typowano jej w ogóle na… » więcej 2015-02-03, godz. 12:43 Muzyczny wypadek Sam Smith to ostatnio jedna z największych gwiazd popu na świecie. Przełomem w jego karierze okazała się piosenka ,,La La La” zaśpiewana u Naughty Boya… » więcej 2014-11-02, godz. 21:45 Jak brat z bratem O tym się mówi i pewnie będzie się mówiło, dopóki się nie stanie. Rzecz dotyczy grupy Oasis, jednego z najpopularniejszych brytyjskich zespołów rockowych… » więcej 2014-10-04, godz. 16:32 Król Popu postraszy w trójwymiarze John Landis pracuje nad trójwymiarową wersją słynnego teledysku do przeboju Michaela Jacksona ,,Thriller". Po raz pierwszy świat zobaczył ten teledysk w… » więcej 2014-09-18, godz. 23:05 U2 w nowych czasach Czekaliśmy długo na ich nowy album. 5 lat i 7 miesięcy minęło od wydania poprzedniej płyty ,,No Line On The Horizon", a tak długiej przerwy grupa U2 jeszcze… » więcej 2014-08-11, godz. 23:05 To, co ich łączy, mocniejsze niż to, co dzieli? 18 września odbędzie się w Szkocji referendum w sprawie odłączenia się tego kraju od Wielkiej Brytanii. Szkoci są podzieleni, ale w tej sprawie głos zabierają… » więcej 2014-06-23, godz. 10:53 Sia prosi wszechświat Ta pani siedzi w branży muzycznej od wielu już lat i od lat ma zagorzałych fanów, ale dopiero teraz stała się gwiazdą popu pierwszej wielkości. Sia Furler… » więcej 2014-06-11, godz. 20:56 Przy muzyce o sporcie (i nie tylko) Niesamowitą popularnością cieszy się nowy, mundialowy teledysk do piosenki Shakiry ,,La La La". Kolumbijska gwiazda nakręciła już wcześniej jeden videoclip… » więcej 2014-06-01, godz. 22:02 Modern Talking reaktywacja? Kiedy 2 lata temu Thomas Anders był w Szczecinie i gościliśmy go w Radiu Szczecin, padały również pytania o to, w jakich relacjach pozostaje z Dieterem Bohlenem… » więcej
123