Kapitan Gowin
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kapitan Gowin
Kapitan Gowin - Rekiny, hieny, płatki i walka o jedzenie
Lubię jeść w towarzystwie. Można rozmawiać o posiłku. Wymienić uwagi. Coś ustalić. Nie lubię za to, kiedy ktoś mi grzebie w talerzu i zabiera mój posiłek.
Kapitan Gowin - Nie chcę być helikopterem
Ciekawostka. Wiecie, że jest polska nazwa avocado? To smaczliwka. Niedawno się dowiedziałem. A wiecie kim są helikopterowi rodzice? To określenie mamy i taty, którzy są nadopiekuńczy dla swoich - często - dojrzałych już dzieci. Tego też nie wiedziałem. Ale wiem, że nie chciałbym być kimś takim. A z drugiej strony boję się, że będę.
Kapitan Gowin - Ferie dla (prawie) wszystkich!
Drodzy rodzice. Jakbym mógł, to bym Wam wszystkim rozdał nasze zestawy na Aktywne Ferie. I bym podwoił jeszcze. Podziesiątnił nawet, ale nie mogę. A szkoda, bo - żeby ktoś się mógł bawić - musi pracować ktoś. Ten drugi ktoś, to my. Jak zwykle.
Kapitan Gowin - Jak (nie) przyznać się do błędu
Każdy popełnia błędy. Zdarza się. Niektórzy jednak nie potrafią się do niego przyznać. A jeszcze inni nie chcą i tego nie robią. Bo przyznać się do błędu jest sztuką. Ale odpowiednio się wykręcić - też.
Kapitan Gowin - Serce z kamienia
Człowiek kocha, wychowuje, bawi, uczy i inne. A tu zero uczuć. A prosi tylko o kilka łez.
Kapitan Gowin - Wewnętrzna przemiana i zewnętrzne przeszkody
Czas coś w sobie zmienić. Żyć zdrowo. Bardziej higienicznie. Rzucić nałóg. Jeść odpowiednio. Wszystko to może się udać, naprawdę - przy wsparciu przyjaciół. A nawet bez niego. A nawet lepiej bez niego.
Kapitan Gowin - W co zmienia się niedzielna praca
Niedziela praca jest równie wartościowa jak każda inna. I w nic złego się nie obraca. Nie musi. Sama w sobie jest wystarczająco zła. I ciężka. I uciążliwa.
Kapitan Gowin - To wina komputera
Zawsze to wina komputera. Albo producenta. Sami nigdy nie psujemy sprzętu elektronicznego. Stoją za tym spiski. Tajne agencje. Ninja. Nigdy za to nie odpowiada właściciel, nawet jeśli laptopem miesza zupę i sprawdza czy cement na podjeździe już stwardniał.
Kapitan Gowin - Jak nie lubić ludzi
To bardzo proste wszystko jest. Tylko dzieci tego jakoś nie umieją pojąć. Ale przychodzi z czasem. Jak można kogoś nie lubić? Bardzo prosto. Wystarczy mieć powód. Albo nie mieć. Wystarczy odrobina uprzedzenia.
Kapitan Gowin - Na kłopoty ,,bombelek"
Mamy rozwiązanie wszelkich problemów, bolączek i drabinę, która pozwoli przeskoczyć każdy mur bezsilności czy zapracowania. Maluszek, szkrabik, bobasek jest podobno receptą na wszystko. Tak słyszałem.
1234567