FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Niemierzyńska 17 - Szkoła z przyszłością
Niemierzyńska 17 - Szkoła z przyszłością
Niemierzyńska 17 w Szczecinie to adres Technikum Technologii Cyfrowych. Szkoła powstała kilka lat temu, w miejscu byłego gimnazjum nr 6. Grono nauczycielskie tej placówki postanowiło zawalczyć o swoją szkołę, o swoje miejsca pracy i miejsce nowoczesnej edukacji młodzieży. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, stworzyli szkołę, która przygotowuje do pracy osoby kompetentne, myślące logicznie i algorytmicznie, z dobrymi podstawami matematyki i fizyki oraz języków obcych. Kształci specjalistów IT, którzy są obecnie najbardziej poszukiwaną przez pracodawców i najlepiej zarabiającą grupą zawodową. Zapraszam do wysłuchania reportażu Anny Kolmer zatytułowanego "Niemierzyńska 17", który opowiada o początkach szkoły. Emisja dzisiaj po 22-ej.

Dodajmy, że już dzisiaj tj. 13 września uczniowie Technikum Technologii Cyfrowych w Szczecinie – Niemierzyńska 17; wezmą udział w lekcji inauguracyjnej IT Fitness Testu, który jest ogólnopolskim sprawdzianem kompetencji cyfrowych. Dzięki niemu uczniowie poznają swoją rzeczywistą znajomość takich zagadnień jak media społecznościowe, cyberbezpieczeństwo, czy rozwiązywanie złożonych problemów informatycznych. Test kierowany jest do wszystkich uczniów i nauczycieli szkół podstawowych oraz średnich. W Polsce odbywa się po raz drugi, a czas na wzięcie udziału w przedsięwzięciu przewidziany jest do końca października. Organizatorem sprawdzianu jest Związek Cyfrowa Polska, w Szczecinie Fundacja Szczecin_Lab.
 

Zobacz także

2023-11-14, godz. 16:06 „Spowiedź alkoholika” - słuchowisko Stowarzyszenia OFFicyna w ramach projektu "Puk, puk! Jesteśmy tu" W ubiegły czwartek w „Fonosferze” prezentowaliśmy słuchowisko przygotowane przez Stowarzyszenie OFFicyna, organizację pożytku publicznego w ramach projektu… » więcej 2023-11-13, godz. 13:25 "Krzywda" - audiobook na podstawie powieści Marka Stelara "Krzywda" nagrodzona książka Marka Stelara w Radiu Szczecin. Audiobook to kolejny kryminał tego autora na naszej antenie. Akcja powieści rozgrywa się w Nowym… » więcej 2023-11-09, godz. 14:59 "Konferencja ze skazanym" - słuchowisko przygotowane przez Stowarzyszenie OFFicyna Stowarzyszenie OFFicyna, organizacja pożytku publicznego przez ostatnie dwa lata realizuje projekt "Puk, puk! Jesteśmy tu". To działania skierowane do osób… » więcej 2023-11-08, godz. 10:24 "Po prostu Korfanty" - reportaż Eweliny Kosałki-Passii Był jednym z najbardziej znanych polityków dwudziestolecia międzywojennego i jednym z twórców naszej niepodległości, który z poświęceniem i skutecznie… » więcej 2023-11-07, godz. 06:00 „Dbaj o zdrowie, dbaj o Zdroje” - reportaż Małgorzaty Furgi Młodzi ludzie w taki oto sposób zareklamowali się na portalach społecznościowych: „Jesteśmy grupą licealistów z II LO w Szczecinie. Chcemy zmienić lub… » więcej 2023-11-02, godz. 09:38 „Złoty chłopak” – reportaż Katarzyny Michalak „Złoty chłopak” to opowieść Katarzyny Michalak o Abrahamie Tuszyńskim, polskim Żydzie z Brzezin koło Łodzi. Marząc o wyprawie za ocean, Abraham dotarł… » więcej 2023-11-01, godz. 16:10 Parweniusz z rodowodem. Biografia Tadeusza Dołęgi-Mostowicza Najnowsza ekranizacja "Znachora" bije rekordy popularności w Netflixie, poprzednia - z 1981 zyskała miano kultowej, a pierwsza - z 1937 roku przyciągała tłumy… » więcej 2023-11-01, godz. 05:18 Zapalmy znicz pamięci dla Redaktora Zbigniewa Puchalskiego Miał szelmowski uśmiech, nienaganne maniery, był znakomitym organizatorem i strategiem. Doskonale poruszał się w peerelowskiej rzeczywistości. Przez wiele… » więcej 2023-11-01, godz. 06:00 „Jedenaste przykazanie” – reportaż Agaty Rokickiej 1 listopada w Polsce to wyjątkowy dzień. Odwiedzamy w tym dniu groby najbliższych, znajomych i przyjaciół. W naszym regionie mamy jeszcze groby byłych mieszkańców… » więcej 2023-10-31, godz. 06:00 „Pomocnicy misjonarzy” – reportaż Małgorzaty Furgi Wszystko zaczęło się kilka lat temu kiedy to ojciec Piotr Nawrot misjonarz z Boliwii zwrócił się do swojej studentki Beaty Hedzielskiej ze Szczecina z prośbą… » więcej
12345