Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Maja Laura, fot. Piotr Rokicki
Maja Laura, fot. Piotr Rokicki
Jej występ odbył się w ramach cyklu [3x1].
Maja Laura z muzyką związana jest od dziecka. Naukę gry rozpoczynała na pianinie prababci w wieku 5 lat. Później fortepian w szkole muzycznej i dalsza nauka w Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunkach: fortepian jazzowy i kompozycja klasyczna. Jej nauczycielami byli Włodzimierz Nahorny, Sławek Jaskułke i Paweł Mykietyn. W jej muzycznym życiu pojawiają się także elektroniczne instrumenty klawiszowe, na których gra m.in. w zespole Ścianka. Prowadzi również wydawnictwo muzyczne oraz studio nagraniowe by wspomagać twórców, którzy nie zgadzają się ingerencje w ich muzyczne wizje. M.in. o tym wszystkim Maja Laura opowiadała w audycji "Schody do nieba".

[3x1] to cykl, w ramach którego prezentujemy głównie lokalne zespoły. Raz w miesiącu zapraszamy muzyków na sesję do naszego studia koncertowego im. Jana Szyrockiego. Tam grają "na żywo", ale bez publiczności, trzy utwory.

My to wszystko nagrywamy, a następnie emitujemy w audycji Piotra Rokickiego "Schody do nieba". Z każdej takiej sesji powstaje też zapis wideo.
Minikoncert [3x1] - Maja Laura ’STAL’. Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Minikoncert [3x1] - Maja Laura ’PRZEMOC’. Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty