Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Olga Iwanow, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Fot. Olga Iwanow, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Trwa 3. Festiwal „Słyszę Dobre Dźwięki”. Wczoraj w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie wystąpił znany zespół polsko-ukraiński DAGADANA. Grupa doskonale przedstawiła swoje utwory w wersji symfonicznej. Przy okazji rozpoczęła świętowanie 15. urodzin.
Od dłuższego czasu marzyłam, żeby „Dagadana” zagrała z orkiestrą symfoniczną. Zrealizowałam to marzenie dzięki propozycji Doroty Serwy – dyrektor Filharmonii w Szczecinie na zinstrumentowanie naszych piosenek na orkiestrę. Z ogromną radością więc przystąpiłam z Mikołajem Pospieszalskim do tej pracy – powiedziała Dana Vynnytska.

- Czuję niesamowity potencjał w naszej muzyce właśnie dla takiego symfonicznego wykonania. Moim zadaniem było, żeby orkiestra nie była dodatkiem, jak to często jest w takich projektach i teraz są nowe marzenia, żeby udało się zagrać jeszcze wiele razy wspólnie z orkiestrą pod batutą Macieja – uzupełniła Vynnytska.

Orkiestrę w Szczecinie prowadził Maciej Kotarba.

- Była to ogromna przyjemność móc uczestniczyć w tym święcie i być de facto przy prawykonaniach tych instrumentacji. Orkiestrze grało się je bardzo wygodnie, zresztą odbiór publiczności dowiódł temu, że to były dobre połączenia – podsumował dyrygent.

Skład zespołu DAGADANA
Daga Gregorowicz (wokal, elektronika)
Dana Vynnytska (wokal, piano)
Mikołaj Pospieszalski (kontrabas, gitara basowa, skrzypce, wokal)
Bartosz Nazaruk (perkusja, instrumenty perkusyjne)

Dziś o godzinie 17 w ramach 3. Festiwalu „Słyszę Dobre Dźwięki” międzypokoleniowe taneczne szaleństwo przy muzyce na żywo. W holu Filharmonii wystąpi zespół „Swing Lovers”. Potańcówkę „Fajfy” poprowadzi Adam Kuzycz-Berezowski.

Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty