Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska Bezpieczna
  • "Polska Bezpieczna" - prowadzący Kamil Nieradka i Grzegorz Gibas

Szczecin, region, Polska i świat. W cyklu mówimy o bezpieczeństwie zarówno małej, jak i dużej ojczyzny. Każdego tygodnia opinie ekspertów oraz najnowsze wiadomości.
Polska Bezpieczna
Polska Bezpieczna - 28.11.23 - Rekrutacja jakiej nie było. Wstąp do Straży Granicznej
110 etatów w przyszłym roku chce wypełnić placówka Straży Granicznej w Szczecinie. Jak wygląda rekrutacja ? Co mogą robić przyszli funkcjonariusze ? O tym rozmawiamy z rzecznikiem Morskiego Oddziału Straży Granicznej, w którego skład wchodzi placówka w Szczecinie kmrd ppor. Andrzejem Juźwiakiem.
Polska Bezpieczna - 21.11.23 - Pomysł na armię
Czy Polska ma pomysł na armie, który da nam przewagę na polu bitwy ? Grzegorz Gibas pytał Marka Budzisza analityka z think tanku Strategy&Fututre.
Polska Bezpieczna - 24.10.23 - Pomiędzy Niemcami, a Rosją
Dynamika procesów politycznych i gospodarczych jest dziś nadzwyczajna. Jeśli jednak spojrzymy na mapę, to położenie między Niemcami, a Rosją skłaniać się można do refleksji, że są tylko dwa wybory: uległość lub niepodległość. O polskiej racji stanu mówią w najnowszym odcinku prof. Piotr Grochmalski i płk rez. Paweł Rodzoś.
Polska Bezpieczna - 17.10.23 - Zwycięstwo - w teorii - Rosji nad Ukrainą
Polska Bezpieczna - 10.10.23 - Mądrość Polska w konflikcie w Izraelu
Polska Bezpieczna - 3.10.23 - Kocioł Bałkański testem dla Polski w NATO
Polska Bezpieczna - 26.09.23 - Terminal LNG i Baltic Pipe, czyli jak chronić infrastrukture krytyczną
Polska w ostatnich latach zyskała coś nowego - infrastrukturę krytyczną - już nie tylko ważną dla naszego kraju ale także dla wschodniej części Europy. Tym samym kwestia ochrony takich obiektów to dla nas pewnego rodzaju novum. Arcyważny jest tutaj aspekt połączenia wszystkich służb: wojska, policji, a także straży granicznej, pożarnej i pogotowia. Więcej nie zdradzimy w zapowiedzi. Posłuchajcie najnowszego odcinka.
Polska Bezpieczna - 19.09.23 - Obrona na Wiśle
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak ujawnił pierwszą stronę dokumentu, który zakładał obronę Polski na Wiśle. Chodzi o Plan Użycia Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej Warta 00101, opisujący operację obronną podpisany przez ówczesnego ministra z Platformy Obywatelskiej Bogdana Klicha. Publicysta Cezary Gmyz wymienił w mediach społecznościowych jakie miasta miały zostać oddane Rosjanom, to m.in. Suwałki, Białystok, Olsztyn, Lublin, Przemysł Radom, Kielce Zamość i Elbląg. Jak to komentują nasi eksperci ? Posłuchajcie najnowszego odcinka.
Polska Bezpieczna - 12.09.23 - Polska armia była rozbrajana
Płk rez. dr inż. Paweł Rodzoś oraz kmdr por. rez. Artur Bilski w szczerym wyznaniu jak to było z rozbrajaniem polskiej armii, czyli wracamy z cyklem programu Polska Bezpieczna.
123