Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Branie pożyczek pozabankowych to temat do wielu dyskusji. Powodów najczęściej dostarczają dużo bardziej elastyczne zasady udzielania pożyczek gdyż są one udzielane na podstawie prawa cywilnego, a nie bankowego jak ma to miejsce przy kredytach bankowych. W tym tekście przedstawiamy jednak korzyści brania prywatnych pożyczek pozabankowych i podpowiadamy, czy warto je wykorzystywać.

Pożyczki pozabankowe online - niższe wymagania niż przy kredytach

Pierwszym plusem pożyczek pozabankowych, które możemy brać w prywatnych instytucjach finansowych są niższe wymagania, niż przy kredytach bankowych. Jest to jeden z największych plusów, który często decyduje o tym, iż klienci wybierają właśnie prywatne firmy finansowe, a nie banki. Chcąc wziąć pożyczki tego typu klienci najczęściej nie muszą legitymować się wysokimi zarobkami, a także mogą uzyskiwać jedynie małe regularne dochody. Czasami nawet osoby z pewnymi przeterminowanymi zobowiązaniami otrzymują pieniądze, bo informacja ta znajduje się w bazie, której akurat nie sprawdza dana firma.

Jest to wbrew pozorom spory plus dla osób, które mają realną zdolność kredytową, ale nie są wiarygodnymi czy pożądanymi klientami przez banki. Często może mieć to miejsce, gdy klienci uzyskują dochody nieformalnie np. będąc wspieranymi przez rodzinę lub uzyskując dochody nieuznawane formalnie przez banki – niebędące umowami o pracę. Jeśli zatem zależy nam na pożyczeniu pieniędzy, a nie jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, możemy otrzymać je dużo łatwiej w prywatnych pozabankowych instytucjach finansowych, co jest sporą zaletą.

banknoty - dolary w ręku - pożyczka

Szybkość i komfort udzielania pożyczek - decyzja i wypłata liczona w godzinach, nie w dniach

Sporą zaletą tego typu pożyczek jest komfort ich udzielania. Są one udzielane w zdecydowanej większości internetowo, gdyż poszczególne prywatne firmy pożyczkowe nie prowadzą działalności naziemnych. Oznacza to, że firmy te maksymalnie upraszczają i dopasowują proces pożyczania pieniędzy przez internet. Dzięki temu możemy wziąć pożyczkę nawet w ciągu kilkunastu minut, a wszystko odbywa się bardzo szybko i komfortowo.

Choć obecnie kredyty bankowe również udzielane są przez internet, możliwość otrzymania pożyczki w krótkim czasie będzie sporym plusem. Nie musimy specjalnie udawać się do konkretnych punktów, czy spełniać dodatkowych wymagań. Wniosek możemy złożyć przez internet, podając swoje dane w odpowiednim formularzu. Tożsamość możemy zweryfikować przelewem z naszego rachunku na rachunek pożyczkodawcy, a cały proces może trwać nawet kilkanaście minut łącznie z wypłaceniem środków. To właśnie w tym elemencie prywatni pożyczkodawcy często wyprzedzają banki i oferują szybszą wypłatę otrzymanej pożyczki, a także rozpatrzenia wniosku. Jeśli założymy nasze konto klienta w przyszłości nie będziemy musieli weryfikować naszych danych osobowych, a pożyczkę będziemy mogli otrzymać praktycznie od ręki nawet bez oczekiwania na decyzję, jeśli konkretna firma pożyczkowa przyzna nam otwarty limit.

Bezpieczeństwo pożyczania online - ochrona danych i podleganie pod ustawę

Nieco zaskakującym plusem, który możemy jednak zapisać po stronie prywatnych pożyczek pozabankowych jest bezpieczeństwo tego sposobu pożyczenia pieniędzy. Obecnie firmy pożyczkowe muszą podlegać ścisłemu nadzorowi finansowemu, a także spełniać wyśrubowane wymogi bezpieczeństwa. Jest to element, który w przeszłości mógł szwankować, ale na który obecnie prywatne firmy pożyczkowe kładą bardzo duży nacisk. Posiadają również często nie gorsze zabezpieczenia techniczne swojej strony internetowej i bazy klientów, niż same banki. Wszystko to przekłada się na bezpieczeństwo korzystania z serwisów internetowych i prywatnych pożyczkodawców.

Przekazując dane mamy pewność, iż są one przechowywane zgodnie z normami bezpieczeństwa, a także że firmy pożyczkowe dokładają wszelkich starań, by chronić naszą osobę. Kwestie bezpieczeństwa to również pożyczanie samych pieniędzy. Legalnie działające prywatne firmy pożyczkowe nie stosują już niedozwolonych klauzul czy praktyk. Najlepszym tego przykładem jest stosowanie się do ustawy antylichwiarskiej, która zapobiega stosowania zbyt wysokiego oprocentowania prywatnych pożyczek. Jeśli, więc chcemy skorzystać z oferty prywatnego pożyczkodawcy, możemy po prostu to zrobić, nie obawiając się większego ryzyka, niż pożyczając pieniądze w banku.

moneta wkładana do niebieskiej świnki skarbonki

Artykuły sponsorowane

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty