Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, czy może już od jakiegoś czasu robisz zdjęcia, wiadome jest jedno - potrzebujesz dobrego sprzętu, by się rozwijać. Bystre oko i chęci mogą być niewystarczające, szczególnie jeśli chcemy swoimi pracami podbić serca szerszej publiczności. Ostatnimi czasy coraz większa liczba osób odrzuca popularne typy aparatów w imię bezlusterkowców. Dlaczego? O tym szerzej w poniższym artykule.

Bezlusterkowiec - aparat na każdą kieszeń

Bezlusterkowce to stosunkowo nowa propozycja na rynku aparatów fotograficznych. Pierwsze modele pojawiły się nieco ponad dziesięć lat temu i od razu przykuły uwagę konsumentów. Na pierwszy rzut oka zauważyć można, że nie należą do sprzętów wielkogabarytowych - są niewielkie, poręczne i bez problemu mieszczą się w każdej kieszeni. W dodatku budowa, która pozbawiona jest lustra sprawia, że ich waga z reguły nie przekracza 500 gramów.

Bezlusterkowiec jest aparatem stworzonym do podróży. Mieści się praktycznie wszędzie i nie sprawia problemów w transporcie. To idealny sprzęt dla pasjonatów fotografii, którzy potrzebują mieć swój aparat zawsze pod ręką. Bezlusterkowce w trakcie pracy nie obciążają nadgarstka tak jak standardowe lustrzanki, dzięki czemu są komfortowe w użytkowaniu. Waga i rozmiar bezlusterkowców to niewątpliwie jeden z ich największych atutów.

Doskonała jakość obrazu dzięki bezlusterkowcom

Na uwagę zasługuje fakt, że bezlusterkowce wyposażone są w wizjer elektroniczny, który pokazuje w czasie rzeczywistym obraz z zastosowaniem wybranych ustawień ekspozycji. Jest to spore ułatwienie dla fotografów - szczególnie tych początkujących -, gdyż w przypadku wizjerów optycznych dopiero po naciśnięciu spustu migawki zobaczyć można, jak zdjęcie faktycznie wygląda i czy dane ustawienia są w porządku.

Rezygnacja z mechanizmu podnoszenia lustra pozwoliła na redukcję drgań korpusu, a tym samym tworzenie ostrzejszych fotografii. Profesjonaliści chwalą bezlusterkowce również za sprawny autofocus, który radzi sobie nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Ma on również więcej punktów oraz system śledzenia oka, który jest wciąż ulepszany. Wszystkie te aspekty sprawiają, że bezlusterkowcem w łatwy sposób można zrobić zdjęcia o doskonałej jakości.

Podsumowując, aparat bezlusterkowy gabarytowo przypomina klasyczny kompakt, jednak możliwościami dorównuje popularnym lustrzankom. To świetna propozycja zarówno dla fotoamatorów, którzy dopiero uczą się fotografii, jak i dla profesjonalistów chcących przejść na lżejszy i poręczniejszy sprzęt.

Artykuły sponsorowane

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty