Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Konsultacje lekarskie są bardzo potrzebne. Niestety wciąż wiele osób decyduje się na samodzielną diagnozę objawów, z którymi ma się do cenienia. Jest to absolutnie nie do zaakceptowania. Nie jesteśmy po medycynie, aby diagnozować poszczególne objawy. Wiele osób rezygnuje z wizyty u lekarza z obawy przed długim terminem. Coś w tym jest. Mamy jednak teraz ciekawą alternatywę. Co to takiego? Są to konsultacje z lekarzem online. Powiedzmy sobie o nich nieco więcej.

Jak wyglądają konsultacje lekarskie online?

W obecnych czasach sporo rzeczy załatwiamy właśnie w sieci. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że bez wychodzenia z domu jesteśmy w stanie załatwić absolutnie wszystko. Jeszcze nie tak dawno w sieci nie mogliśmy uzyskać pomocy prawdziwego lekarza, a teraz jest to już jak najbardziej możliwe.

Możemy w każdej chwili zdecydować się na konsultacje lekarskie online. Osoby, które wcześniej z takowymi nie mieli do czynienia, są na pewno zainteresowane tym, jak to wygląda. Spieszymy się z przybliżeniem tego typu wizyty.

Oczywiście musimy się na samym początku na taką konsultację zapisać. Można to zrobić na różne sposoby. Raczej telefoniczne ustalanie terminu nie jest już brane pod uwagę. Wolimy skorzystać z internetowego kalendarza danego lekarza. Dzięki temu uda się bez kontaktu z nikim wpisać na taki termin, który nam odpowiada. Będziemy miło zaskoczeni tym, że czas oczekiwania jest naprawdę krótki.

Później w zależności od wybranej formy konsultacji łączymy się z lekarzem przez telefon, czy też korzystając z komunikatora internetowego (gdy jest to wizyta wideo). Podczas takiej konsultacji lekarz tak samo, jak w przypadku wizyty w przychodni, robi z nami wywiad. Bardzo ważne jest to, aby specjaliście o wszystkim wspomnieć. Później lekarz może nam postawić diagnozę, czy też zlecić dodatkowe badania. Jest to już zależne od przypadku.

O recepcie online

Gdy jest konieczne przepisanie leku, to lekarz korzysta z recepty. Forma takowej recepty również jest inna niż na zwykłej wizycie. W tym wypadku mamy do czynienia z receptą online. Recepta online to dokument, który ma formę czterocyfrowego kodu pin. Takie same są już wystawiane u większości lekarzy stacjonarnie. Pamiętajmy jednak, że u lekarzy stacjonarnych otrzymujemy e-receptę, a w przypadku wizyt na odległość jest to dokument online. Nazewnictwo „online” w nazwie świadczy o tym, że została ona wystawiona na odległość, a więc przez Internet.

Jest to bardzo wygodna opcja. Możemy skorzystać z porady lekarskiej, a także z leków przez lekarza zalecanych, nie wychodząc z domu. Jest to świetna opcja dla osób wiecznie zapracowanych, czy też mieszkających w sporej odległości od swojego lekarza.

Dzięki konsultacjom lekarskim online możemy pokusić się o konsultację z lekarzem z drugiego końca Polski. Na pewno jest to spore ułatwienie. Przejechanie kilkuset kilometrów do specjalisty, byłoby dosyć problematyczne. Czasami polecani eksperci znajdują się od nas w sporej odległości. Jak widać, na to także jest świetne rozwiązanie.

Artykuły sponsorowane

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty