Nie tylko 4 łapy
Radio SzczecinRadio Szczecin » Nie tylko 4 łapy
  • Do posłuchania w każdy poniedziałek po godzinie 14.30 na antenie Radia Szczecin

"Kota, rybki oraz psa" i jeszcze więcej chciałabym mieć, jednak mam 'tylko' kota Mirona (ale za to jest przekotem!). Dlatego z mikrofonem odwiedzam miejsca, które są rajem dla miłośniczki zwierząt. Chodźcie ze mną.
Zapraszam
Ania Łukaszek

A jeśli macie pomysł na odcinek lub zwierzaka, o którym chcielibyście opowiedzieć w Radiu Szczecin, to śmiało: lukaszek@radioszczecin.pl

Fot. R.Stachnik
Fot. R.Stachnik
Dziś o niecodziennej lekcji. Policyjne psy na zajęciach ze studentami ZUT-u. Chodzi oczywiście o studentów kynologii, czyli nauki o psach.
Dodajmy, że to jedyny taki kierunek w Polsce.

Tym razem na piątkowe ćwiczenia przyszli aspiranci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, przewodnicy dwóch czworonogów - Ramba i Sary.
Podczas ćwiczeń policjanci opowiedzieli m.in o tajnikach pracy z psami tropiącymi.
Na świat w uczelnianym ośrodku przy ul. Niemierzyńskiej przyszły dwa tryczki. Bliźnięta, to potomstwo owcy Basi i barana Krzysia. To pierwszy poród w tamtejszym stadzie. O szczegółach opowiadają - Leszek Borowicz, ktory opiekuje się rezydentami oraz prof Adam Lepczyński, z Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt.
Kolejny maluch w stajni ośrodka akademickiego. Na świat przyszedł kasztanowaty ogierek
W czwartek, 18 maja, tuż po godzinie siódmej, Akademicki Ośrodek Jeździecki powitał nowego mieszkańca. Ogierek, którego rodzicami są „Kalifornia” i „Manchester Red Wine” czeka na imię. Ośrodek niebawem ogłosi konkurs.

Źrebak urodził się o godz. 7.20 w stajni Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. To polski koń sportowy. Jego imię zostanie wybrane w konkursie. Zgodnie z wymogami hodowlanymi powinno zaczynać się na literę K.
Ojciec malucha, to syn znakomitego sportowca i reproduktora ogiera Mylorda Carthago (Carthago x Jalisco BJ. Mylord Carthago), który przez lata był podporą francuskiej kadry. W trakcie swojej bardzo udanej kariery, wywalczył m.in. drużynowy srebrny medal Światowych Igrzysk Jeździeckich Kentucky w 2010 r. oraz Mistrzostw Europy w Madrycie (2011). Manchester Red Wine, to bardzo przyszłościowy koń obdarzony doskonałym, zrównoważonym charakterem, w skokach luzem prezentujący nienaganną technikę, refleks i duże możliwości. Matką ogierka jest mieszkanka naszego ośrodka 9-letnia Kalifornia – mówi Robert Palacz, kierownik Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT.
Źrebak, który przyszedł na świat ma kasztanowate umaszczenie, a na nogach trzy białe „skarpetki”. Ostatnie narodziny w AOJ ZUT miały miejsce w 2019 roku. Wówczas pracownicy ośrodka powitali srokatego ogierka rasy tinker.
Koń szlachetnej półkrwi, czyli polski koń sportowy, to wierzchowiec o nienagannej budowie, łagodnym temperamencie oraz eleganckich chodach. Populacja ta hodowana jest do jeździeckiego sportu wyczynowego.

A nawet koło drogi w centrum miasta. Czy powinniśmy się ich bać, informować odpowiednie instytucje?
o tym Marzena Białowolska-Barnyk z Fundacji Dzikich Zwierząt
1234567