Extra Przegląd Tygodnia
Radio SzczecinRadio Szczecin » Extra Przegląd Tygodnia » Felietony
Jadłodzielnia w Dąbiu. Fot. Robert Stachnik
Jadłodzielnia w Dąbiu. Fot. Robert Stachnik
Od świąt do Nowego Roku - tak nas przeprowadził miniony tydzień. Ale nie tylko świętowaliśmy – w Extra Przeglądzie Tygodnia sprawdziliśmy, co nowego i ciekawego działo się od poniedziałku do niedzieli.
Extra Przegląd Tygodnia. Poniedziałek 26.12.2022
Extra Przegląd Tygodnia. Wtorek 27.12.2022
Extra Przegląd Tygodnia. Środa 28.12.2022
Extra Przegląd Tygodnia. Czwartek 29.12.2022
Extra Przegląd Tygodnia. Piątek 30.12.2022
Extra Przegląd Tygodnia. Sobota 31.12.2022
Extra Przegląd Tygodnia. Niedziela 1.01.2023
Poniedziałek 26.12.2022

W poniedziałek wypadł nam drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i po raz czwarty odbyła się Wigilia Wielokulturowa Stowarzyszenia Mi-Gracja. Wzięli w niej udział między innymi obywatele Ukrainy, Białorusi, Gruzji i oczywiście Polski. Dzielili się świątecznymi tradycjami i potrawami, zorganizowano też konkursy dla dzieci, bo to szczególnie dla małych uchodźców z Ukrainy przygotowano to spotkanie. Na tym wielkim rodzinnym wydarzeniu zebrało się 70 osób.

Extra

Drugi dzień świąt był też okazją do wystawienia jasełek. Przygotowały je dzieci i młodzież z parafii pod wezwaniem Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie. Przedstawienie powstało pod okiem siostry Tomaszy Wireckiej ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

Za twórcę jasełek uznawany jest św. Franciszek z Asyżu. A zwyczaj przywędrował do Polski na przełomie XIV i XV wieku.

Extra

Skoro w poniedziałek święta powoli miały się ku końcowi, tradycyjnie trzeba było się też zatroszczyć o spalenie nadmiaru kalorii, które zawsze jakoś bardziej gromadzą się w Boże Narodzenie. Ale szczecinianie mają na to sprawdzone sposoby:

O to, w jaki sposób radzimy sobie z nadmiarem świątecznych kalorii, zapytaliśmy szczecinian. - Ciężko. Myślę, że kilka dni trzeba by solidnie pochodzić. Jeżeli chodzi o kalorie, to rozsądnie, bo jemy tyle, ile potrzeba. Spacer chyba jest tradycyjną metodą na spalenie kalorii. Spacer i jeszcze raz spacer. Może jazda na rowerze - mówili spacerowicze.

Pogoda sprzyjała w święta, dosyć ciepło – jak na zimę – ma też być w najbliższych dniach, można jeszcze zdążyć ze spaleniem kalorii i po świętach, i po sylwestrze. Zwłaszcza, że to już czas wcielić w życie noworoczne postanowienia.

Extra

Na koniec informacja niekoniecznie świąteczna, ale też dobra – szczególnie dla żeglarzy. W Dziwnowie powstanie kolejnych 60 miejsc postojowych dla jachtów. Za 16 milionów złotych wybudowana zostanie nowa marina

Wiemy, że Dziwnów dziś to prawie, że lider, jeśli chodzi o żeglarstwo i organizację dużych imprez żeglarskich. Inwestycja będzie zrealizowana w centrum miasta. Jadąc przez Dziwnów, będziemy cały czas widzieli stojące jednostki żeglarskie - powiedział burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak.

Nowa marina ma być gotowa na tegoroczne wakacje.
Extra
Wtorek 27.12.2022

Jak zawsze po dwóch dniach świętowania – plus wigilii – sprawdziliśmy, jak Boże Narodzenie minęło strażakom. I tu bez zaskoczenia - jak zwykle pracowicie. W regionie interweniowali przez święta 140 razy. Było 40 wyjazdów do pożarów.

Część z tych pożarów to wynik tzw. pożarów kominowych, czyli zapchanych, nieoczyszczonych kominów, w których w wyniku palenia nieodpowiednimi środkami, w tym również śmieciami i braku czyszczenia kominów, poprzez wezwanie kominiarza, osadza się sadza - mówił rzecznik straży pożarnej Tomasz Kubiak.

Jak dodał, strażacy byli też wzywani, gdy ulatniał się tlenek węgla.

Jedenaście zdarzeń związanych z tlenkiem węgla i podejrzeniem zatrucia, z których cztery osoby zostały poszkodowane i przewiezione do szpitala. Niestety cały czas pokutuje kwestia zasłaniania kratek wentylacyjnych w pomieszczeniach łazienki. Całe szczęście coraz częściej odnotowujemy sygnały alarmowe i wezwania w wyniku zadziałania czujki tlenku węgla.

Jest to pewien postęp, ale wyjazdów strażaków do pożarów sadzy w kominach nadal jest w regionie nawet po kilkanaście dziennie.

Extra

Po świętach zachęcamy też zawsze, żeby jedzenie, które zostało nam po spotkaniach z rodziną przekazać do jadłodzielni. Ta najnowsza, która stanęła w Szczecinie tuż przed świętami, we wtorek wypełniała się żywnością. Znajduje się przy ul. Czarnogórskiej 68, przy kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Dąbiu. Ale nie tylko po świętach potrzebne jest wsparcie.

W czasie świąt tak naprawdę dzielimy się tym co nam zostaje, a większą pewną wartość ma to, co ofiarujemy od siebie poza tym czasem świątecznym, poza tym co nam zbywa. Zawsze zachęcam, żeby było coś od siebie, zrobione z miłością. Żeby nie tylko zostawić produkt, ale trochę siebie, cząstkę swojej miłości - mówił proboszcz parafii ks. Marian Augustyn.

Zasada pozostawiania jedzenia w jadłodzielniach jest prosta: przynośmy tylko to, co sami byśmy zjedli. Adresy punktów, gdzie można przynieść żywność, znajdziecie tu: www.jadlodzielniaszczecin.pl.

Jadłodzielnie działają też między innymi w Goleniowie, Gryfinie i Stargardzie.

Extra

Dobra informacja dla mieszkańców Stargardu i wszystkich podróżujących koleją przez to miasto: będzie remont stargardzkiego dworca. Mamy pierwszy krok w tym kierunku - ogłoszono przetarg na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego.

Budynek powstał na początku XX wieku, a ma być przebudowany z zachowaniem historycznego charakteru
- powiedział Bartłomiej Sarna z PKP S.A.

Planujemy zmienić jego układ funkcjonalny, żeby odpowiadał współczesnym potrzebom i przyszłym funkcjom dworca. Na parterze obiektu znajdzie się przestrzeń obsługi podróżnych, obejmująca hol z poczekalnią oraz toalety, a także pomieszczenia kasy biletowej, kilka lokali pod wynajem oraz informacja turystyczna prowadzona przez samorząd. Na piętrze przewidziana jest przestrzeń pod posterunek Straży Ochrony Kolei, spółek kolejowych i samorządu - mówił Sarna.

Na remont jeszcze trochę poczekamy - według planu prace mają się rozpocząć pod koniec roku.
Extra
Środa 28.12.2022

Nowy nabytek u stargardzkich strażaków - trafił do nich wóz specjalny. Musi jeszcze zostać zarejestrowany, a strażacy muszą przejść odpowiednie szkolenia, ale już niedługo pozwoli na sprawniejsze gaszenie pożarów.

Ciekawostka: wóz ma najwyższą łamaną drabinę na świecie - ma ona 42 metry, czyli jest w stanie sięgnąć nawet do najwyższych pięter wieżowców.

Wóz kosztował 3,5 mln zł i jest to drugi nowy pojazd, który trafił do stargardzkiej komendy w ubiegłym roku.

Extra

Nowości też w gminie Darłowo. Sześć miejscowości zyska w tym roku kanalizację sanitarną. Będą to Palczewice, Cisowo, Kopnica, Zakrzewo, Drozdowo i Sulimice. To duże wyzwanie dla samorządu - mówił wójt gminy Darłowo Radosław Głażewski.

W przyszłym roku będzie wykonywana największa inwestycja kanalizacyjna w gminie Darłowo, także dofinansowana ze środków Polskiego Ładu. To jest ponad 13 milionów złotych. Będzie skanalizowanie północno-wschodniej części całej gminy Darłowo. Staramy się jak najlepiej, by w tych trudnych czasach wszystkie inwestycje zrealizować. To szansa dla naszej gminy.

Sieć kanalizacyjna będzie miała 10 km, a gmina dostała na to 9 mln złotych z Programu Inwestycji Strategicznych.

Extra

Schronisko dla bezdomnych zwierzaków z Kołobrzegu jeszcze przez co najmniej dwa lata pozostanie tam, gdzie jest, czyli przy ul. 6. Dywizji Piechoty. Ale jest już pierwszy krok do tego, żeby przytulisko zmieniło lokalizację. W środę kołobrzescy radni podjęli odpowiednią uchwałę. Nowe miejsce dla zwierzaków czekających na swoje nowe domy będzie w Rościęcinie, w pobliżu drogi S6.

Teren należy teraz do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, a procedury, żeby go pozyskać dla miasta trochę potrwają.

To są przetargi, to są obwieszczenia. Tam również obowiązuje ustawa o gospodarowaniu nieruchomościami. Myślę, że w granicach roku trwały kwestie proceduralne, a potem już projektowanie i budowa, na którą czekamy wszyscy - mówiła wiceprezydent Kołobrzegu Ewa Pełechata.

Nowe schronisko ma kosztować około 6 mln złotych. Ponad połowa tej kwoty ma pochodzić z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Extra

I jeszcze jedna informacja z Kołobrzegu - też o tym, że coś zostaje na swoim miejscu, ale to akurat dobrze. Chodzi o kino Wybrzeże, które jest jedynym takim obiektem w kurorcie. Radni miejscy przedłużyli mu dzierżawę na kolejne trzy lata. Dzierżawca musi natomiast wyremontować salę kinową, odświeżyć elewację i wejście do obiektu.
Extra
Czwartek 29.12.2022

Jest duża szansa, że historyczna stoczniowa świetlica doczeka się wreszcie remontu. Może się on rozpocząć już w przyszłym roku.

Jest wola ze strony ministerstwa, aby taką instytucję pomiędzy Solidarnością ze Szczecina a ministrem tworzyć, opracować kształt funkcjonowania. I to już wie zespół powołany przez pana ministra Glińskiego, bo sam premier Gliński naciska na to i o to zabiega - mówił szef zachodniopomorskiej Solidarności Mieczysław Jurek.

Świetlica stoczniowa to miejsce, gdzie podpisano Porozumienia Sierpniowe 1980 r.

Na zlecenie miasta opracowano już koncepcję zagospodarowania obiektu. Niedawno zburzono część głównej bramy tak, aby można było wejść do świetlicy omijając tereny stoczniowe.

Extra

W czwartek zdekompletowane było aż dwanaście linii autobusowych, jedna linia tramwajowa i jedna autobusowa pospieszna. Chodzi o tramwajową dwójkę, linię B, a wśród autobusów przede wszystkim o jeżdżącą do Polic 107.

A jeśli chodzi o autobusy, to właśnie zmienił się rozkład jazdy dla niektórych linii. To zwykle drobne korekty, ale są też cięcia, głównie na liniach 70 i 90. To spore zmiany, bo te autobusy kursują już tylko od poniedziałku do piątku w godzinach porannego i popołudniowego szczytu.

Extra

Nie zaczęły się tworzyć z dnia na dzień, ale w okresie świątecznym szczególnie dały nam się we znaki. Kolejki przed aptekami to zmora szczecinian – i nie tylko. Zaczęło brakować leków, a farmaceuci zaczęli bić na alarm.

Wracam z apteki i faktycznie było mniej leków na obniżenie gorączki. Powinny być limity i nie powinno się wywozić tych leków - mówią szczecinianie. - Tam są ludzie potrzebujący, którzy nie mają w ogóle dostępu do jakichkolwiek leków. Nie tylko my, ale reszta kraju też powinna to jakoś dzielić i wspomagać - mówili szczecinianie.

Potrzeba więcej leków, bo szaleją wirusy - mówił prezes Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej Wojciech Chmielak.

Brakuje zwłaszcza antybiotyków, a więc leków najbardziej potrzebnych w tym okresie wzmożonych zachorowań i infekcji. Ponieważ leków brakuje również w hurtowniach, zdarza się często tak, że jak którejś aptece uda się zamówić, wtedy w internecie pojawia się informacja na stronach, które informują o dostępności leków i pojawia się większa kolejka przy aptece.

Ministerstwo Zdrowia informowało, że mamy w kraju zapasów leków na kilka miesięcy, a lokalne braki są związane z łańcuchem dystrybucji.

Extra

W Świnoujściu zagraniczni turyści zalegają z opłatami za postój na parkingach, a miasto nie może znaleźć sposobu, żeby je od nich wyegzekwować. Rzecznik prezydenta Jarosław Jaz wyjaśniał, że w tej kwestii trzeba być ostrożnym

Świnoujście podobnie, jak wiele innych samorządów również poszukuje rozwiązania tego problemu. Rozpatrywana była możliwość korzystania z kancelarii prawnej. Jednak w dalszym ciągu kwestią sporną dla prawników pozostaje legalność tej współpracy - mówił.

Zaległości zagranicznych turystów sięgają 2 mln zł.
Extra
Piątek 30.12.2022

Jeszcze w styczniu mają w nim zamieszkać bezdomne czworonogi ze Szczecina - skończyła się budowa nowego schroniska dla zwierząt przy ulicy Południowej. Cały obiekt to pięć połączonych ze sobą pawilonów. Ma powierzchnię ponad 1,7 tys. m kw.

W środku będzie strefa dla odwiedzających, sala edukacyjna i bawialnia, a przy głównym wejściu otwarte zielone atrium. Zielono ma być też wokół schroniska - właśnie trwa sadzenie roślin. Będą też oczywiście biura, magazyny i pokój dla wolontariuszy.

A co dla zwierzaków? Psy będą miały własne boksy z prywatnymi zadaszonymi wybiegami - jest 40 boksów dla małych psów i 20 dla większych czworonogów. Koty też będą miały swoje boksy z wybiegami, a kocięta - osobną salę.

Znajdzie się tam miejsce łącznie dla 80 psów i 60 kotów.

Extra

Obok budynków Politechniki Morskiej przy ul. Willowej stanęła niecodzienna konstrukcja. To wiatrak – taki jak z elektrowni wiatrowej. Po to, żeby studenci uczelni mieli symulator do ćwiczeń.

Politechnika Morska kupiła prawdziwy wiatrak, który pracował przez wiele lat - wyjaśniał prorektor do spraw nauki Artur Bejger.

Udało się pozyskać siłownię wiatrową, która jakiś czas co prawda pracowała, ale za to jest wyposażona praktycznie we wszystkie możliwe systemy, które potencjalny serwisant powinien znać, poczuć i zobaczyć, jak to wszystko pracuje.

Wiatrak to nie tylko atrapa - będzie produkował prąd.

To się łączy również z pewnymi kosztami. Nowa siłownia wiatrowa jest bardzo trudna do zdobycia, poza tym koszty zdecydowanie przekraczałyby możliwości uczelni. Dlatego staraliśmy się zdobyć wiatrak, który byłby w zakresie naszych możliwości finansowych.

Symulator ma służyć studentom Politechniki Morskiej do nauki pracy na wysokości, ćwiczeń asekuracji i ewakuacji pożarowej. Od przyszłego roku mają też na nim ćwiczyć studenci nowego kierunku na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, czyli ratownictwa medycznego ze specjalnością w zakresie ratownictwa morskiego.

Extra

Ma ponad pięćset lat i właśnie dostał drugie życie. Cenny inkunabuł - czyli jedną z pierwszych drukowanych książek - odnowili bibliotekarze z Książnicy Pomorskiej. Książka pochodzi z biblioteki katedralnej w Kamieniu Pomorskim, a odnawiała ją m.in. konserwator dzieł sztuki Grażyna Lupa.

Pracowały przy tym dwie osoby, również koleżanka, która jest konserwatorem, podobnie jak ja, o tej specjalizacji. Gdyby dodać osiem i osiem, to jest szesnaście miesięcy pracy przy jednej książce, gdyby to robiła jedna osoba. Przez to, że pracowałyśmy we dwie, udało się to wykonać w ciągu ośmiu miesięcy.

O tym, jak się odnawia taki zabytek, opowiadał kierownik pracowni konserwacji zbiorów Wojciech Łopuch.

Należy dokładnie oczyścić, trzeba każdą stronę po kolei później kąpać. Po wykąpaniu należy uzupełnić, a po uzupełnieniu wyprostować. Później trzeba włożyć do prasy i wysuszyć, a następnie wszystko zszyć.

Pochodzące z 1484 r. dzieło dzieło to tzw. klocek, czyli dwie książki połączone w jednej oprawie. Pierwsza z nich to rodzaj przewodnika biblijnego, druga dotyczy teologii moralnej.
Extra
Sobota 31.12.2022

W sobotę trzeba było zajrzeć do salonów fryzjerskich, bo tam od rana trwało sylwestrowe oblężenie. Jakie stylizacje w tym roku? Loki, cekiny we włosach i wygolone boki u mężczyzn

No jak to dla kogo, dla męża. Ponieważ my akurat w tym roku będziemy w domu, ale nie znaczy to, że w piżamie - mówiła jedna z klientek salonu.

Chętnych do stylizacji nie brakowało - zapewniała fryzjerka Aleksandra Niedzielska.

Jestem fryzjerem, który kocha swoją pracę i klientów. Muszę być dzisiaj w pracy i dla nich coś pięknego na włosach przygotować. Cały czas loki są w modzie, ale też włosy naturalne, fryzury w cekinach lub muśnięte lekko różem.

Z pewnych źródeł wiemy też, że na brak pracy nie narzekały też salony kosmetyczne.

Extra

Był sylwester, musiały być podsumowania. Na jedno też sobie pozwoliliśmy. Ubiegły rok był rekordowy dla terminalu LNG w Świnoujściu.
Jego wynik - 4 mln ton przeładunku, przyjęto w nim o 85 proc. więcej ładunku niż w poprzednim roku - mówiła rzeczniczka Gaz-Systemu Iwona Dominiak.

Pobiliśmy rekord obsłużonych statków z ostatnich dwóch lat. Do tej pory było ich 35 rocznie, a w tym roku czekamy na ostatni, 58. statek.

Terminal jest w trakcie rozbudowy - wyłania się już nowy zbiornik i nabrzeże.

Mogliśmy przyjąć więcej dostaw gazu LNG, ponieważ na początku roku uruchomiliśmy dwa dodatkowe regazyfikatory. Obecnie jest realizowany drugi etap budowy; budujemy trzeci zbiornik i drugie nabrzeże. Zbiornik jest już zabetonowany i zadaszony.

Od początku działania terminalu przyjęto w nim ponad 200 dostaw. Trzeci zbiornik ma być oddany do użytkowania jeszcze w tym roku.

Extra

Informacja z Puszczy Wkrzańskiej – wiadomo, można tam spotkać różne zwierzęta, ale to występuje raczej rzadko, żeby nie powiedzieć – wcale. Ale właśnie tam, w puszczy, zauważono w sobotę strusia. Pan Piotr spotkał go podczas swojego treningu.

Biegałem po lesie i dokładnie na Górze Wieleckiej stał struś. Uciekł pewnie z zagrody na Arkońskiej, bo nie wiem, czy w Szczecinie są jeszcze gdzieś strusie. Piękny, widać, że jakiś taki oswojony, bo nie uciekał. Byłem w odległości około 10 metrów od niego. Ja biegłem, na chwilę się zatrzymałem, zrobiłem parę zdjęć i nie uciekał. Ale też nie wyglądał na chorego, tylko pięknie się poruszał i sobie coś tam dziobał.

Wszystko wskazuje na to, że to uciekinier z Folwarku Podkowa w Przęsocinie. Opuścił go ponad dwa tygodnie temu.
Extra
Niedziela 1.01.2023

W Szczecinie, tak jak prawie we wszystkich miastach w regionie miejskiej imprezy nie było, ale mieszkańcy i tak sobie poradzili. Najgłośniej i z największym przytupem było na placu Zamenhoffa i na deptaku Bogusława, w lokalnych klubach i pubach.

Jest klimat, jest super. - Jest bardzo dużo ludzi, dobry wybór. - Poprzedni rok, to było dużo wrażeń, niespodziewanych zwrotów akcji, ale oby 2023 był lepszy - mówili szczecinianie.

Wiele osób zdecydowało się zostać w domach i może dlatego ten sylwester był dużo spokojniejszy niż poprzedni. Ratownicy pogotowia wyjeżdżali nieco ponad 380 razy, czyli prawie 40 razy mniej niż w zeszłym roku. Głównie chodziło o urazy poalkoholowe - ktoś się przewrócił, a ktoś inny wdał się w bójkę.
Nie było też drastycznych urazów po odpalaniu petard - jedna z poważniejszych interwencji była w Kołobrzegu, a dwie w Szczecinie.

Extra

To był też jeden z najcieplejszych sylwestrów i pierwszych dni roku. Dlatego w Nowy Rok spacerowiczów nie brakowało. Szczecinianie trochę się tą aurą cieszyli, a trochę martwili:

To jest zaskakująca temperatura, jeśli chodzi o tę porę roku i środek zimy. - Zdaję sobie sprawę, że to nie jest korzystne dla przyrody, mówię jako posiadacz ogrodu. - To widać wokół: bardzo dużo chorych ludzi i to chorych dosyć poważnie. To przeziębienie, ta grypa nie mijają szybko. Jesteśmy przyzwyczajeni do pewnego rytmu. Rytm został zaburzony - mówili.

A według prognoz pogody temperatury mają zacząć spadać. Pod koniec tygodnia może być znów chłodno, choć jeszcze bez mrozów.

Extra

Przy tej wysokiej, jak na zimę, temperaturze, nie zabrakło tych, którzy chcieli się trochę schłodzić, chociaż zrobiliby to nawet gdyby były termometry pokazywały poniżej zera. Ba, zrobiliby to tym bardziej. Mowa oczywiście o morsach, którzy tradycyjnie już przywitali Nowy Rok w Jeziorze Głębokim.

Woda jest zimniejsza niż powietrze. Trzeba przyznać, że jest trochę lepiej, gdy jest minusowa temperatura. Jest przyjemnie. - To głównie zdrowie i pozytywna energia. - Jeśli chodzi o odporność, to póki co się sprawdza. Od kilku lat faktycznie dajemy radę i nie chorujemy. Jak ktoś chce zadbać o zdrowie i urodę, to zapraszamy do zimnej wody. To pomoże, na pewno nie zaszkodzi - mówili morsujący.

Jeśli ktoś chce dołączyć, może to zrobić w każdą sobotę i niedzielę o godz. 11 na Głębokim.

Extra

Wraz z nowym rokiem weszły w życie nowości. Jedna z nich to darmowa komunikacja autobusowa w Gryfinie. Bez biletów można jeździć na ośmiu liniach autobusowych, także do Szczecina, choć tutaj trasa jest skrócona do przystanku Szczecin Zdroje.

Uzyskamy dzięki temu możliwość zmniejszenia ruchu samochodów osobowych na trasie Gryfino-Szczecin, Gryfino-miejscowości podmiejskie. Młodzież będzie mogła dojeżdżać do szkół, pracownicy do pracy w naszych zakładach. Liczymy, że autobus będzie pierwszym wyborem dla wielu z mieszkańców Gryfina. Osobiście uważam, że ten system ma naprawdę wyjątkowe znaczenie - powiedział burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn.

Gryfino za pięć lat bezpłatnej komunikacji zapłaci ponad 33 mln zł. Część pieniędzy na utrzymanie połączeń będzie pochodzić z wyższych stawek podatku od nieruchomości.
Extra
 

Zobacz także

2023-11-13, godz. 23:26 Extra Przegląd Tygodnia 13.11.2023 To był kolejny świąteczny tydzień, choć tym razem święto przypadło w sobotę. » więcej 2023-11-06, godz. 23:36 Extra Przegląd Tygodnia 6.11.2023 To był tydzień z przerwą świąteczną w środku, ale działo się w Szczecinie i w regionie nie tylko świątecznie i refleksyjnie. » więcej 2023-10-30, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 30.10.2023 Czy wyniki wyborów zdominowały kolejne dni? My już wiemy, teraz kolej na Was. » więcej 2023-10-23, godz. 23:27 Extra Przegląd Tygodnia 23.10.2023 Wyniki wyborów zdominowały miniony tydzień, ale zapewniam, że ciekawych i ważnych wydarzeń było dużo więcej. » więcej 2023-10-16, godz. 23:20 Extra Przegląd Tygodnia 16.10.2023 Wyjątkowo złamaliśmy schemat audycji i skupiliśmy się tylko na niedzielnych wyborach. » więcej 2023-06-26, godz. 23:55 Extra Przegląd Tygodnia 26.06.2023 Prezydent Szczecina oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego z absolutorium, ale zapewniam to nie jedyne ważne wydarzenia ubiegłego tygodnia, które… » więcej 2023-06-19, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 19.06.2023 Miniony tydzień przyniósł nam wydarzenia zarówno pozytywne jak i negatywne, ale na szczęście tych pozytywnych było zdecydowanie więcej. » więcej 2023-06-05, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 5.06.2023 Ubiegły tydzień obfitował w istotne wydarzenia dla naszego regionu, a nasza redakcja jak zawsze przypomina te najciekawsze, aby nic ważnego Wam nie umknę… » więcej 2023-05-29, godz. 23:50 Extra Przegląd Tygodnia 29.05.2023 Pogoda w miniony weekend była dość słoneczna – napawająca optymizmem, jak mówili sami mieszkańcy. A czy wydarzenia minionego tygodnia były równie optymistyczne?… » więcej 2023-05-22, godz. 23:57 Extra Przegląd Tygodnia 22.05.2023 Szczecińskie juwenalia zakończyły się pełnym sukcesem – to chyba każdy wie, ale ważnych i ciekawych tematów, o których warto wiedzieć było dużo … » więcej
12345