Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy prestiżowego turnieju w Miami. Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Zacięty bój w pierwszej partii, przerwa na deszcz i błyskawiczna wygrana w drugim secie. Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy prestiżowego turnieju w Miami.
Polka pokonała sklasyfikowaną w szóstej dziesiątce rankingu ATP Chinkę Qiang Wang 7:6, 6:1.

Nasze tenisistka na początku pojedynku z Chinką Wang szybko objęła prowadzenie 5:2. Później jednak straciła wszystkie swoje dotychczasowe walory. Popełniała podwójne błędy serwisowe, wiele jej zagrań było niedokładnych, a sztuczki techniczne w większości się nie udawały. Pierwsza partia trwała 70 minut. Przeciwniczka Polki doprowadziła do stanu 6:6, ale w tie-breaku Radwańska była już bezbłędna wygrywając do 3.

- Dobrze zaczęła i z tego się cieszę - mówił trener naszej tenisistki Tomasz Wiktorowski.

Na początku drugiego seta mecz na godzinę trzeba było przerwać ze względu na obfite opady deszczu. Po powrocie na kort dominacja Agnieszki Radwańskiej była niepodważalna. - Czułam się pewniej, było trochę chłodniej. Warunki były bardzo ciężkie. Piłkę nosiło strasznie, bo wiatr wiał z różnych kierunków - przyznała Radwańska.

W sobotę o czwartą rundę Agnieszka Radwańska zagra z Chorwatką Mirjaną Lucić – Baroni z którą ostatnio przegrała w II rundzie Australian Open.