Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

W Polsce jest 12 tysięcy ratowników medycznych. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
W Polsce jest 12 tysięcy ratowników medycznych. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Są zagwarantowane pieniądze na podwyżki dla ratowników medycznych - zapewnił w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową wiceminister zdrowia, Marek Tombarkiewicz.
W poniedziałek w siedzibie Rady Dialogu Społecznego odbyło się spotkanie z Komitetem Protestacyjnym Ratowników Medycznych oraz Sekcją Krajową Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ "Solidarność. Podczas rozmów strony potwierdziły ważność podpisanego tydzień temu porozumienia w sprawie podwyżek - dodał wiceminister Tombarkiewicz. Zostało potwierdzone, że porozumienie obowiązuje i nie można podnosić nawet lokalnie wątpliwości co do legalności tego porozumienia - zaznaczył wiceminister. Dodał, że obecny na spotkaniu wiceminister finansów potwierdził, iż środki na realizację tego porozumienia są już w dyspozycji wojewodów. Natomiast środki na przyszły rok będą zapewnione w ustawie budżetowej.

Podpisane 18 lipca porozumienie zakłada podwyżki o 400 złotych brutto już od lipca. Obejmą one wszystkich ratowników medycznych bez względu na formę zatrudnienia. Od stycznia 2018 roku wynagrodzenia wzrosną o kolejne 400 złotych brutto. Wiceminister zapewnił, że zgodnie z porozumieniem po wakacjach do Sejmu trafi mała nowelizacja ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Ratownicy medyczni zawiesili protest do 30 czerwca 2018 roku. Wtedy rozmowy mają zostać wznowione, bo ratownicy domagają się docelowo takich podwyżek, jak pielęgniarki, czyli o 1600 złotych brutto.

W Polsce jest 12 tysięcy ratowników medycznych.
Podczas rozmów strony potwierdziły ważność podpisanego tydzień temu porozumienia w sprawie podwyżek - dodał wiceminister Tombarkiewicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty